Jak rozciągnąć buty zamszowe?

Jest kilka prostych sposobów, dzięki którym sama poradzisz sobie z problemem!
Jak rozciągnąć buty zamszowe?
Fot. iStock
17.11.2016

Jednym z odwiecznych dylematów kobiet jest: Kupić te buty czy nie? Są co prawda odrobinę za ciasne, ale przecież na pewno w trakcie chodzenia rozciągną się. Cena jest kusząca, model idealnie podkreśla nogi, a kolor współgra z barwą torebki. Poza tym nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak nowa para butów. Dlatego ostatecznie je kupujemy. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że rozciągnięcie obuwia wcale nie będzie takie proste.  Samo chodzenie nie wystarczy. Oprócz tego na nogach robią się odciski, a nawet niewielkie rany. W rezultacie ulubione buty szybko przestają być ulubionymi i lądują w najciemniejszym zakamarku szafki na buty.

Zamszowe buty są piękne i nie warto rezygnować z chodzenia w nich. Tym bardziej, że jest kilka niezawodnych sposobów, aby je rozciągnąć.

Jeżeli borykasz się z podobnym problemem, koniecznie wypróbuj poniższe rady.

Z kolei w innym artykule pisałyśmy, jak rozciągnąć buty skórzane.

 

 

 

rozciąganie butów zamszowych

Fot. iStock

Jak rozciągnąć zamszowe buty w palcach?

Chodzenie w mokrych skarpetkach – zamocz skarpetki w wodzie, odciśnij z jej nadmiaru, nałóż na nogi, a potem załóż buty.  Pochodź w nich co najmniej kilka godzin. Dobrym pomysłem jest też wypchanie czubków butów gazetami i pozostawienie ich w takim stanie na noc.

Torebki z wodą – przygotuj dwie foliowe torebki zaklejane i wypełnij je do połowy wodą. Następnie wypchaj nimi czuby butów i włóż je do zamrażarki na całą noc. Wcześniej sprawdź oczywiście, czy torebki nie przeciekają. Jeżeli metoda nie zadziała za pierwszym razem, powtórz ją, a powinny się jeszcze trochę rozciągnąć.

Piwo – natrzyj buty szmatką zamoczoną w piwie, w miejscu, gdzie obcierają Cię najbardziej. Następnie załóż skarpetki i pochodź w nich przez kilka godzin.

 

rozciąganie butów zamszowych

Fot. iStock

Metoda z suszarką – nałóż grube skarpetki na nogi, a na to buty. Następnie skieruj na czubek butów ciepły strumień powietrza z suszarki. To nie powinno trwać dłużej niż minutę. Następnie pochodź jeszcze w butach przez co najmniej godzinę.

Specjalna pianka – wiele osób chwali sobie zakup specjalnej pianki do rozciągania butów. Internatutki przyznają, że produkt sprawdza się zarówno w przypadku skórzanych, jak i zamszowych butów. Koszt to zaledwie kilka złotych.

Młotek – możesz spróbować użyć młotka. Popukaj nim delikatnie w czubki butów.

 

rozciąganie butów zamszowych

Fot. iStock

Krem – posmaruj je od wewnętrznej strony kremem, może być np. Nivea. Potem pochodź w nich przez jakiś czas. Za pierwszym razem efekty prawdopodobnie nie będą spektakularne, ale stopniowo powinny się rozciągnąć.

Szewc – jeżeli boisz się sama cokolwiek robić z butami, zanieś je do szewca. Przymierz je u niego i dokładnie pokaż miejsce, w którym Cię uwierają. Szewc rozciągnie je specjalnym prawidłem. Koszt takiego zabiegu to ok. kilkunastu złotych.

Wrząca woda – trzymaj buty nad wrzącą wodą do momentu, aż staną się wilgotne. Powinny być skierowane w jej stronę czubkami. Potem załóż je na nogi i chodź w nich do momentu, gdy uznasz, że już pasują.

Zobacz także: 10 modeli kobiecych butów, których NIE ZNOSZĄ mężczyźni! (Poznaj wyniki badań!)

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo