Jak stworzyć własny styl?

Marzysz o niepowtarzalnym stylu? Żeby go stworzyć wystarczy zastosować się do kilku kroków.
Jak stworzyć własny styl?
Fot. Thinkstock
28.05.2016

O własnym stylu marzy wiele kobiet. Czym jest własny styl? Raczej nie będzie błędem określenie go jako mieszanki indywidualizmu z elementami garderoby dopasowanymi do typu urody oraz sylwetki.

W podążaniu za własnym stylem kobiety przeglądają nie tylko witryny sklepów, ale także magazyny modowe. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się blogi, na których można obejrzeć naprawdę niesamowite stylizacje. Największą przeszkodą wydaje się być jednak nie znalezienie czegoś własnego, niepowtarzalnego, ale nowego… Wiele osób przekonuje, że trudno jest stworzyć indywidualny styl, bo mają wrażenie, że wszystko już zostało przerobione. Trudno mu się nie poddać, tym bardziej, że można zaobserwować tendencję powracania do mody sprzed kilku lat – oczywiście w nowej, odświeżonej wersji. To może być wskazówką dla kobiet poszukujących własnego stylu. Czy własny styl koniecznie musi oznaczać coś zupełnie nowego?

Czy nie wystarczy nadać indywidualnych cech rzeczom, w których dobrze się czujemy? Poza tym na własny styl składają się także inne cechy…

styl ubierania

Fot. Thinkstock

Śledź trendy, ale bądź wierna własnemu stylowi

Śledzenie trendów jest o tyle ważne, że zawsze można wzbogacić czymś własny styl. Nie rób jednak nic na siłę. Trendy przejawiają się przecież w stylizacjach innych dziewczyn, które można zobaczyć codziennie na ulicy, a Ty przecież chcesz się wyróżniać? Pamiętaj, że własny, wypracowany styl jest bardziej doceniany niż podążanie za trendami.

styl ubierania

Fot. Thinkstock

Nie zapominaj o makijażu i zadbanych paznokciach

Jesteś jasną blondynką, ale marzy Ci się rudy odcień? Jak najbardziej, zmień kolor włosów. Natura nie jest idealna i czasami trzeba jej trochę pomóc. Najważniejsze jest to, żebyś czuła się w nowym wydaniu komfortowo. Znajdź także w swoim wyglądzie cechy charakterystyczne, które lubisz i staraj się je podkreślić. Może będą to pełne usta? W takim przypadku warto pomyśleć o wyjątkowym odcieniu pomadki, który podkreśli Twoją urodę, a jednocześnie będzie niebanalny. Nawet jeżeli poszukiwania zajmą trochę czasu, wysiłek się opłaci. Piękne dłonie można podkreślić pierścionkami i ładnym odcieniem lakieru. Bądź konsekwentna w tych wyborach, a wkrótce inni dostrzegą pozytywną zmianę wizerunku.

Zobacz także: Moda męskim okiem: 5 powodów, dlaczego powinnaś odsłaniać nogi, a nie dekolt

styl ubierania

Fot. Thinkstock

Zadbaj o powab

Nawet najmodniejsze ubrania i najpiękniejszy makijaż nie dodadzą Ci tyle uroku, co naturalne piękno, które bierze się ze zdrowia. Stan skóry oraz włosów jest odbiciem stanu organizmu. Swój własny styl możesz stworzyć w oparciu o zdrowy styl, który będą wyróżniać błyszczące, zdrowe włosy i piękna cera.

Zobacz także: Worki - najmodniejsze torebki tego sezonu! (Przegląd)

styl ubierania

Fot. Thinkstock

Znajdź fryzjera, który nową fryzurą podkreśli nie tylko kształt Twojej twarzy, ale również osobowość

Mało która kobieta stara się dopasować fryzurę do swojej osobowości. Własny styl tworzy się w oparciu o całokształt wizerunku, więc nie można pominąć fryzury. Jeżeli jesteś nieśmiała, będziesz źle się czuć z asymetrycznym cięciem i żywym kolorem na włosach. Pomyśl raczej o klasycznych fryzurach. I na odwrót – osoba o żywiołowym temperamencie nie poczuje się dobrze w gładko zaczesanych włosach i grzywce przyciętej pod linijkę.

styl ubierania

Fot. Thinkstock

Rzeczy z szafy wybieraj… instynktownie

Wszędzie czytasz porady, że Twój strój powinien być przemyślany? Jeśli wybierasz się na uroczysty obiad do rodziców faceta czy na wesele, raczej tak. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że przemyślane muszą być raczej zakupy – w ten sposób nigdy nie założysz niczego, w czym będziesz czuć się źle lub w Twojej opinii narazi Cię na ośmieszenie.

Przy innych okazjach, a zwłaszcza na co dzień, pokuś się o małe szaleństwo. Zrób eksperyment i wybierz rzeczy instynktownie. W ten sposób stworzysz niebanalną stylizację. Tym bardziej, że obecnie moda pozwala na każde szaleństwo…

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie