Szafa trzydziestolatki. Jakich części garderoby lepiej unikać?

Trzydziestolatkom nie wypada już nosić pewnych części garderoby. Oto nasza subiektywna lista rzeczy zakazanych.
Szafa trzydziestolatki. Jakich części garderoby lepiej unikać?
Fot. Thinkstock
17.04.2016

Dla każdej kobiety 30. urodziny to wyjątkowa data. Jest pożegnaniem z młodzieńczym etapem życia i powitaniem z kobiecą dojrzałością w pełnym znaczeniu tego słowa. Trzydziestolatka nie jest już poszukującym swojego miejsca w świecie podlotkiem ani niepewną życia dziewczynką. Zdążyła już przebrnąć przez pewne zawiłości losu i nierzadko wyciągnęła z nich wnioski. 30. urodziny to nie czas na smutek, ale na radość, bo, odwołując się do znanego przysłowia, kobieta jest jak wino - im starsza, tym lepsza.

Niemniej trzydziestolatce nie przystoją pewne zachowania. Dobrze byłoby, gdyby zwróciła także uwagę na to, jak się prezentuje. Części garderoby, które podkreślają urok podlotków, niekoniecznie muszą pasować do dojrzałej i pewnej siebie kobiety. W niektórych rzeczach może wyglądać po prostu śmiesznie. Poza tym kobieta z klasą stawia czoła upływającemu czasowi z godnością. Nie stara się odmłodzić na siłę.

Trzydziestolatki, które twierdzą, że mogą się ubierać jak chcą, bardziej przypominają zbuntowane nastolatki. Owszem, mogą, nikt im nie zabroni, ale dojrzałość i doświadczenie wiążą się także z większym wyczuciem. Chyba, że są tu jakieś trzydziestolatki, które nie zdążyły dojrzeć. Wymówki typu `zaspałam` czy `nie miałam czasu` są po prostu śmieszne, bo w szafie dojrzałej kobiety nie powinno być żadnej rzeczy, z której musiałaby się potem tłumaczyć…

W żadnym wypadku nie sugerujemy, że strój trzydziestolatki ma być pozbawiony szaleństwa i kreatywności. Nic z tych rzeczy. Wręcz przeciwnie – to doskonały czas na eksperymentowanie z kobiecością. Pomimo tego, są części garderoby, których lepiej unikać.

Oto rzeczy, których trzydziestolatki nie powinny nosić, jeżeli nie chcą narazić się na ośmieszenie.

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Szorty ledwo zasłaniające pośladki

Nie i jeszcze raz nie! Szorty odsłaniające pośladki są po prostu wulgarne. Możesz mieć idealne kształty, ale niczego to nie zmieni. Taki widok jest niesmaczny i kojarzy się z kobietami lekkich obyczajów.

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Glany

Glany to bardzo charakterystyczne buty przypisane zazwyczaj osobom słuchającym metalu, chociaż w praktyce bywa różnie. To modne, wręcz kultowe obuwie, które wiele młodych osób pragnie posiadać w swojej szafie. Nie zmienia to jednak faktu, że glany są przypisane nastolatkom.

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Biodrówki, z których wystają stringi

Młodej dziewczynie można wybaczyć pewien brak wyczucia czy gustu, ale nie kobiecie, która jest już obeznana z modą. Podobny widok kojarzy się z zaniedbaniem i niechlujstwem, bo która kobieta z klasą dopuszcza do czegoś takiego? `Zadbanie` to słowo nr 1 w słowniku trzydziestolatki, co nie znaczy, że nie tyczy się również młodszych kobiet. 

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Tandetne ozdoby do włosów

Kolorowe spinki, gumki z metalowymi elementami, które są zwyczajnie tandetne trzydziestolatka powinna sobie odpuścić. Nie będziemy tu sugerować, że nie można nosić ozdób do włosów przedstawiających serduszka, motylki czy o podobnych motywach, bo na pewno w niektórych sklepach można spotkać eleganckie i subtelne odpowiedniki. Chodzi o detale krzykliwe i tandetne – typowe dla szukających własnego stylu nastolatek. 

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Koszulki i bluzy z infantylnymi napisami

Koszulki oraz kolorowe bluzy z napisami typu: `I`m hot`, `Jestem zajęta` czy `Łobuziara` są po prostu infantylne. Pewna siebie kobieta nie musi informować świata wszem i wobec, że jest gorąca, wspaniała i seksowna. Ona ma tego świadomość i udowadnia to w inny sposób: swoim zachowaniem oraz sposobem bycia. Noszenie tego typu bluz i koszulek może co najwyżej wywołać pobłażliwe uśmiechy innych osób.

Zobacz także: MUST HAVE: Rzeczy, które musisz mieć w swojej szafie wiosną 2016 r.!

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Prześwitujące bluzki

Buzka prześwitująca na plecach czy z prześwitującymi wstawkami – jesteśmy jak najbardziej za. Podobnie w przypadku delikatnie prześwitujących białych, koszulowych bluzek. Mówimy jednak stanowcze nie bluzkom, które są mocno prześwitujące, mają cukierkowe barwy i jednoznacznie kojarzą się z okresem młodzieńczego szaleństwa.

Zobacz także: Szpilki - buty, które nigdy nie wychodzą z mody!

 

szafa 30-latki

Fot. Thinkstock

Mocno wycięte bluzki odsłaniające pępek

Jeżeli planujesz pokazać trochę ciała, lepiej nie robić tego bez przemyślenia, niezależnie od tego, ile masz lat. Co do bluzek odsłaniających pępek, to jesteśmy zdania, że w pewnym wieku nie wypada ich nosić, nawet jeżeli masz piękny i płaski brzuch. Ta część garderoby nieoficjalnie przypisana jest nastolatkom, które próbują zwrócić na siebie uwagę.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.07 / 5
gość (Ocena: 5) 07.05.2018 07:52
Co za duren to pisał.Mam 55 lat chodze w glanach szortach,przeswitujacych bluzkach.Trzeba dbac o figurę i wszystko mozna byle z umiarem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2016 17:40
Mam 24 lata, ale nie noszę wszystkich tych elementów garderoby o której mowa. Pewnie ktoś mógłby mi zarzucić, że się postarzam strojem i noszę ciuchy jak jego Babcia, ale hej! Po pierwsze - MNIE odpowiada MÓJ wizerunek, a po drugie - to mnie pytają o dowód ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 18.04.2016 10:47
Jeśli autor(ka) tekstu uważa, że 30 lat to tak dużo, to poczekamy aż dorośnie i zobaczymy, co będzie nosić :) Ludzie, przecież w dzisiejszych czasach kończy sie studia w wieku ok 23-24lat, więc co? 6 lat na wyszalenie sie i habit, babcine mokasynki, żakiecik i kieca za kolana? a za chwilę bedziecie pisać artykuł jak wyglądać po 30-stce. Śmiech an sali.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 18.04.2016 10:44
przepraszam, ale jeśli 30-latka wygląda na dwadzieściakilka lat, jest zadbana, pełna życia, niezależna to ma udawać stateczna panią? Te rady są moim zdaneim dla pań po 40-stce raczej. Kto to pisał? Osiemnastolatek?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2016 19:40
Kobiecie z klasą w żadnym wieku nie przystoją tego typu elementy garderoby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie