Problemy modowe, których nie zrozumieją niskie kobiety

Jesteś wysoka? Na pewno znasz te problemy...
Problemy modowe, których nie zrozumieją niskie kobiety
Fot. Thinkstock
26.03.2016

Dziewczyny o niskim wzroście, a do tego odrobinę pulchniejszej sylwetce często zazdroszczą wysokim i szczupłym rówieśniczkom, które swoim wyglądem przypominają modelki wybiegowe. Może się wydawać, że faktycznie są one ogromnymi szczęściarami – nie tylko dobrze wyglądają, ale także nie mają problemów ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru. Często bowiem spotykamy się z opinią, że na wysokich i szczupłych dziewczynach wszystko wygląda dobrze. W tym przypadku jednak nie ma ona solidnych podstaw.

Kobiety, którym tak często zazdrościmy, także doświadczają frustracji, załamań i nerwów związanych z dobraniem odpowiedniej garderoby.

Kręcisz nieprzekonana głową? Uważasz, że ich problemy są mało istotne? Jeżeli jesteś niewysoka, faktycznie możesz nie zrozumieć tych dylematów.

Oto modowe zmagania, które zrozumieją tylko wysokie dziewczyny!

Za krótkie spodnie

Duże trudności nastręcza znalezienie spodni o odpowiedniej długości. W wielu przypadkach ich nogawki nie sięgają kostki i chociaż moda w żaden sposób nas nie ogranicza, nie da się ukryć, że wygląda to groteskowo. 

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Obcasy

Jesteś wysoka, ale lubisz nosić buty na obcasie? Niestety to nie jest najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, gdy są to 10-centymetrowe szpilki. Kiedy je zakładasz, musisz być świadoma i pogodzona z faktem, że będziesz wyższa niż wszyscy wokół. Dosłownie. Jesteś na to gotowa?

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Wygląd kolumny

Nawet jeżeli wysoka kobieta znajdzie długą suknię, która będzie sięgała kostek, wybór i tak okaże się zły. Nie zauważyłyście, że modelki nie wyglądają najlepiej w takich kreacjach? Wyglądem przypominają wtedy kolumny, zwłaszcza jeśli suknia ma prosty krój i nie posiada rozcięcia.

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Krótkie sukienki

Nie da się ukryć, że wysokie dziewczyny wyglądają świetnie w krótkich sukienkach odsłaniających ich długie nogi. Problem pojawia się jednak podczas kupna odpowiedniego modelu. Bardzo często sukienka pasuje idealnie, ale jest za krótka i widać w niej pośladki. I jak tu nie zwariować?

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Zakupy online

Kolejnym problemem jest zakup ubrań przez Internet. Istnieje ryzyko, że nabyte rzeczy okażą się za krótkie, za małe. Nie wszyscy producenci czy prywatni wystawcy zamieszczają dokładne wymiary rzeczy, które chcą sprzedać. Dlatego w przypadku wysokich kobiet najlepszym rozwiązaniem jest męczące i uciążliwe spacerowanie od sklepu do sklepu. Zawsze masz na to czas? W takim razie zaliczasz się do tych bardziej uprzywilejowanych `żyraf`.

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Za krótki rękaw

Wiele osób napotyka problem w postaci za długich rękawów, ale nie dotyczy on wysokich dziewczyn. `Żyrafy` mogą o nim co najwyżej pomarzyć. Niska dziewczyna zawsze może je podwinąć. Natomiast wysoka kobieta wygląda jak ubrana w za małe rzeczy. Większy rozmiar w niczym nie pomoże, bo wtedy nie będzie dopasowany do ramion, talii czy biustu.

wysoka dziewczyna

Fot. Thinkstock

Spódnice maxi

Wysoka kobieta nie może pozwolić sobie na noszenie wszystkich rzeczy wpisujących się w najnowsze trendy, na przykład spódnicy maxi. Już od kilku sezonów jest ona bardzo modna, ale dziewczyny o wzroście 175 cm i wyższe wyglądają w nich jak wyrośnięte dziewczynki. Brzegi często nie sięgają kostek. I chociaż mówi się, że to małe kobietki nie powinny ich nosić, bzdurą jest, iż wyglądają w nich źle. Przykładem jest chociażby Kasia Tuska, która udowodniła, że jest inaczej. Poza tym za długą spódnicę zawsze można skrócić.

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 4 / 5
Kdkdnamckixk (Ocena: 1) 29.03.2016 01:18
Kategoria: porady stylistek Mogę się dowiedzieć, według jakiego klucza kategoria była wybierana?
odpowiedz
M (Ocena: 5) 27.03.2016 09:25
Prawda jest taka, że im wyższa kobieta, tym wyższe obcasy powinna nosić. Pani 160 będzie komicznie wyglądać w rasowych szpilach 12cm, a pani taka jak ja, np 177cm wzrostu w obcasikach 5cm wygląda nieproporcjonalnie;)
zobacz odpowiedzi (2)
Giu (Ocena: 1) 26.03.2016 20:54
Mam 172 i to jest dopiero problem, rozmiar M pasuje do 168cm wzrostu, dopasowane spodnie w biodrach bywają za krótkie, ale to sporadyczny problem, za to na 10cm obcasie czuję się świetnie:) a że ludzie mali- to ich problem:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 2) 26.03.2016 17:59
taa... mam 158cm i wyglądam fatalnie w spódnicach maxi, prędzej znajdę rozmiar na 175cm takiej spódnicy niż na mój wzrost, a nawet jak skrócę to wygląda to słabo. Innymi słowy mam ten sam problem, tylko z innej perspektywy, za długie nogawki i rękawy, itd.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2016 12:44
Prawie wszystko tu opisane jest prawdą- wyprawa takiej "tyczki" (tak nazywam sama siebie)po spodnie to prawdziwy koszmar - jeśli coś jest dobre w pasie to okazuje się za krotkie,jeśli coś jest dobre na długość to w pasie mogę się 2 razy owinąć... A co zaś tyczy się bluzek i długich rekawow, ja znalazłam rozwiązanie i kupuje tylko te, które mają rękaw i długości 3/4
odpowiedz

Polecane dla Ciebie