Jak wysokie powinny być Twoje szpilki? Możesz to zmierzyć!

Prosty sposób na ustalenie, jakie obcasy najbardziej do Ciebie pasują.
Jak wysokie powinny być Twoje szpilki? Możesz to zmierzyć!
fot. Thinkstock
26.01.2016

Wydaje się, że wysokość obcasa to kwestia wyłącznie naszego gustu i upodobań. Jedne kobiety lubią buty bardzo wysokie, inne czują się pewniej na niewielkim wzniesieniu. Rzeczywiście – warto wiedzieć, kiedy czujemy się najbardziej komfortowo, ale wypadałoby mieć również pewność, w czym wyglądamy najlepiej. Możesz to zrobić przy pomocy miarki.

Prezentujemy niezwykle prosty sposób na ustalenie idealnej wysokości obcasa ze względu na długość i kształt Twojej stopy. Dzięki niemu dowiesz się w jakich butach będziesz prezentowała się najbardziej proporcjonalnie. Przygotuj krzesło, bosą stopę, ołówek (lub cokolwiek prostego) i linijkę, by za chwilę wszystko stało się jasne.

Oto idealne obcasy dla Ciebie!

 

wysokie obcasy

fot. Thinkstock

Krok 1

Usiądź wygodnie na krześle. Z jednej stopy ściągnij buty i skarpetki. Wyprostuj nogę i postaraj się ją jak najbardziej rozluźnić. Możesz ją potrząsać i kręcić, aż poczujesz, że znalazła się w swojej naturalnej pozycji.

 

wysokie obcasy

fot. Thinkstock

Krok 2

Do ustalenia idealnej wysokości obcasów niezbędne jest wyznaczenie dwóch punktów. Jeden z nich to szczyt pięty (z tym nie powinno być problemu – to miejsce, w którym stopa dotyka podłoża), a drugi – fragment podbicia, w którym zaczyna się ruchoma część stopy. Spróbuj unieść palce do góry, a szybko zorientujesz się, gdzie to jest.

 

wysokie obcasy

fot. Thinkstock

Krok 3

Wykonaj pomiar. Piętę możesz oprzeć na podłodze, ale reszta stopy niech będzie w naturalny sposób uniesiona. Przy pomocy np. ołówka wyznacz linię prostą od punktu od strony palców do podłoża. Następnie zmierz odległość od stopy do tego punktu (odcinek zaznaczony na czerwono).

 

wysokie obcasy

fot. Thinkstock

Krok 4

Uzyskana w ten sposób długość wyznacza idealną wysokość obcasów dla Ciebie. Sprawdziłaś? Pochwal się, na ile centymetrów możesz sobie pozwolić!

 

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
Anonim (Ocena: 1) 07.03.2016 10:06
Bzdura. Ten pomiar zależy od ruchomości w stawie skokowym i elastyczności ścięgna Achillesa. Jeśli ledwo podniesiemy stopę, wyjdzie nam długość czerwonego odcinka np. 15 cm. To logiczne, że ktoś, kto ledwo zgina nogę w kostce nie założy takich obcasów, bo to grozi kontuzją. To są jakieś morskie opowieści - chyba sposoby wiejskiej babki zielarki?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2016 14:52
8cm :) Najwygodniejsze szpilki dla mnie mają 9, więc może jest w ty ziarnko prawdy
odpowiedz
Ag (Ocena: 5) 26.01.2016 18:42
18 cm? Może od razu szczudła kupię? :D
odpowiedz
anva (Ocena: 1) 26.01.2016 03:34
durne... że aż żal :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo