Marzysz o nowych dżinsach? Zamiast iść na zakupy, odmień swoją starą parę (DIY)

To banalnie proste!
Marzysz o nowych dżinsach? Zamiast iść na zakupy, odmień swoją starą parę (DIY)
06.05.2015

Dobrze wiemy, że nawet wtedy, gdy twierdzisz, że nie masz się w co ubrać, twoja szafa pęka w szwach od ciuchów, które po prostu ci się… znudziły. Nic dziwnego, w końcu każda z nas lubi od czasu do czasu odświeżyć swoją garderobę, szczególnie wiosną, kiedy wreszcie możemy schować grube płaszcze na dno szafy i pozwolić sobie na lżejsze ubrania.

Mamy jednak dobrą wiadomość! Nie musisz wcale wydawać swoich oszczędności i wymieniać ulubionych ubrań na nowe. Wystarczy, że umiejętnie przerobisz rzeczy, które od dawna wiszą w twojej szafie. Niektóre poprawki oczywiście warto zlecić krawcowej, szczególnie, jeśli nie posiadasz ani odpowiedniej maszyny ani… umiejętności. Na szczęście niektóre projekty DIY są banalnie proste, takie jak pomysł na dżinsy w białe gwiazdy, które zrobisz dosłownie w kilka chwil.

 

DIY stemple jeansy

6. W końcu możesz zacząć malować!

Na początek umieść między nogawkami kawałek bibuły, papieru lub kartonu, aby nie pobrudzić drugiej strony nogawki. Następnie użwając najcieńszego pędzla obrysuj kształt każdej gwiazdki. Bądź szczególnie ostrożna, poniważ ramiona gwiazdek powinny być idealnie równe. Jeśli będziesz miała obrys wszystkich wzorów, nie pozostaje ci nic innego jak zacząć je wypełniać. Kiedy skończysz, pozostaw farbę do wyschnięcia i postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi na opakowaniu farb do tkanin. Gotowe!

 

DIY stemple jeansy

1. Będziesz potrzebowała:

- specjalnej farby do tkanin

- ołówka lub kredy do tkanin

- kawałka sztywnego kartonu, który wykorzystasz do wykonania szablonów

- bardzo cienkiego i sztywnego pędzla oraz drugiego, nieco grubszego

- kubka z wodą

- taśmy klejącej

- nożyczek 

- ULUBIONEJ PARY DŻINSÓW!

 

DIY stemple jeansy

2. Zabierz się do wykonania szablonów z kartonu

Na kartonie narysuj kształt gwiazdy (lub innego, dowolnego wzoru), którym pokryjesz swoje spodnie.Gwiazdkę najłatwiej uzyskasz odrysowując identyczne trójkąty tak, aby stykały się jednym wierzchołkiem. Kiedy uzyskasz już swój perfekcyjny wzór, dokładnie go wytnij.

 

DIY stemple jeansy

3. Teraz przyłóż szablony do spodni

Zanim jednak to zrobisz, koniecznie upewnij się, że twoje dżinsy są dobrze wyprasowane. Najmniejsze zagięcie może bowiem spowodować, że szablon nie będzie dobrze przylegał. Następnie wybierz miejsca, w których chciałabyś namalować ozdoby.

 

DIY stemple jeansy

4. Decyzja podjęta? Zacznij działać!

Jeśli podjęłaś już decyzję, w którym miejscu chcesz umieścić szablony, przyklej je dokładnie taśmą klejącą. Upewnij się, że kartonik doskonale przylega do powierzchni dżinsów. Najmniejsze odchylenie wzoru może bowiem spowodować, że odrysowane gwiazdki będą nierówne. Warto przyłożyć się do tego zadania!

 

DIY stemple jeansy

5. Odrysuj wzory ołówkiem lub kredą

Użyj do tego zadania specjalnych pisaków do tkanin, które łatwo można sprać - markery do płyt nie sprawdzą się w tym wypadku. Teraz pozostaje ci tylko odrysować gwiazdki w takim ułożeniu, jak zaplanowałaś.

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo