Jaki biustonosz do Ciebie pasuje?

Podobno większość kobiet nosi źle dobrane staniki.
Jaki biustonosz do Ciebie pasuje?
02.12.2014

Podobno większość kobiet nosi źle dobrane staniki. Z reguły chodzi o nieodpowiedni rozmiar, chociaż po burzy medialnej, która przeszła w ciągu ostatnich lat, coraz więcej z nas ma świadomość, jak powinien leżeć właściwy biustonosz.

Niestety nadal niewiele z nas wie, że oprócz rozmiaru, przy wyborze stanika powinnyśmy kierować się również naszym typem sylwetki. Sprawdź, jaka bielizna będzie najlepiej podkreślała atuty twojej figury!

1. Gruszka

To rodzaj sylwetki, która odznacza się dysproporcją szerszego dołu do wąskiej góry, dlatego w tym wypadku warto podkreślać biust stanikami typu push-up lub dodatkowymi wkładkami. 

 

lingerie editorial

7. Wąski biust

Jeśli twoje piersi są blisko siebie, zrezygnuj ze staników typu push-up. Najlepsze będą dla ciebie staniki o pełnej miseczce, z wyraźnie oddzielonym, szerokim mostkiem.

 

lingerie editorial

2. Klepsydra

Jeśli jesteś klepsydrą, wszystkie kobiety mogą ci zazdrościć! Pewnie nieraz słyszałaś, że możesz nosić wszystko i jest to prawda. Podkreślaj swoją piękną sylwetkę stanikami typu plunge, które świetnie pasują do głębokich dekoltów.

lingerie editorial

3. Jabłko

Taka sylwetka odznacza się szczupłymi kończynami i szerszym korpusem, co oznacza z reguły całkiem spory biust. Jeśli nie jesteś zadowolona z jego rozmiaru, postaw na staniki typu push-up, które delikatnie go uniosą. Biustonosze z trójkątnymi miseczkami lub bez ramiączek mogą nie być dobrym pomysłem przy takiej budowie ciała.

lingerie editorial

4. Wąskie ramiona

Niezależnie od proporcji reszty twojego ciała, wąskie ramiona mogą być uciążliwe szczególnie przy doborze stanika. Pewnie zdążyłaś się przekonać nie raz, że standardowy rozstaw ramiączek stanika wypada u ciebie znacznie dalej niż powinien, przez co nawet szerokie paski często po prostu spadają. Poszukaj w sklepach działu petite dla drobnych kobiet albo kup stanik z krzyżowanymi na plecach ramiączkami.

lingerie editorial

5. Szerokie ramiona

Niezależnie od tego czy jesteś trójkątem czy klepsydrą, najlepiej do twojej sylwetki będą pasowały staniki z niepełną miseczką, tak zwane half-cup. Widoczne ramiączka mogą również optycznie poszerzać ramiona, dlatego warto żeby były w kolorze ciała, przezroczyste lub po prostu wiązane na plecach.

 

lingerie editorial

6. Szeroko rozstawiony biust

Postaw na staniki, które `zbierają` piersi. Najlepsze modele to push-up, ale jeśli masz wystarczająco duży biust, możesz postawić na staniki z wąskim mostkiem.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
dagmara (Ocena: 5) 03.12.2014 22:14
na dwa cycki a do was?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2014 08:14
Chciałabym nosić rózne,ale noszę tylko te co pasują na mój biust,to przecież oczywiste
odpowiedz

Polecane dla Ciebie