TOP 7: Błędy modowe, które notorycznie popełniasz (i narażasz się na śmieszność)

Moda rządzi się swoimi prawami, a ich nieznajomość zdecydowanie szkodzi.
TOP 7: Błędy modowe, które notorycznie popełniasz (i narażasz się na śmieszność)
16.09.2014

Moda rządzi się swoimi prawami, a ich nieznajomość zdecydowanie szkodzi. Chociaż niektóre faux pas popełniane przez kobiety (takie jak noszenie butów i torebki w identycznym odcieniu) są przez nas wszystkie dobrze znane, to innych nie zauważamy.

Sprawdź, jakie błędy modowe często popełniamy i wystrzegaj się ich w przyszłości.

1. Pokazujesz za dużo ciała

Lato co prawda się kończy, ale jeśli notorycznie nosiłaś szorty z krótkim topem na ramiączkach, nie mamy dla ciebie dobrej wiadomości. Może wyglądałaś dobrze, ale istnieje pewien limit nagiej skóry, którą możesz pokazać. Do krótkich szortów zdecydowanie lepiej wygląda t-shirt z rękawem do łokcia, niż bluzka do pępka.

 

street style

2. Niedopasowane spodnie

Niedopasowane oznacza również zbyt dopasowane. Nie każdy może nosić dżinsowe rurki równie bezkarnie jak Anja Rubik, dlatego warto czasami stanąć przed lustrem i zastanowić się, czy nasze ulubione spodnie nie wyglądają na zbyt ciasne lub przeciwnie, za luźne.

 

 

street style

3. Nosisz za dużo biżuterii

Chanel często mawiała, aby przed wyjściem z domu zdjąć przynajmniej jedną ozdobę. Nawet jeśli nie jesteś fanką minimalizmu, staraj się nie przesadzać. Kolczyki plus naszyjnik do zdecydowanie za dużo szczęścia na raz. 

 

street style

4. Zbyt wysokie szpilki

Przy wyborze wysokości szpilek kieruj się nie tylko umiejętnościami chodzenia w butach na obcasie, ale przede wszystkim wzrostem. Niewiele kobiet wygląda dobrze w bardzo niskich szpilkach między 3 a 5 cm, chociaż niskim osobom nie pasują z kolei buty 15-centymetrowe. Zacznij po prostu zwracać uwagę na proporcje nóg.

 

street style

5. Oversize jest trudny

Stylowe noszenie zbyt dużych ubrań to trudna sztuka, która udaje się nielicznym. Wiele kobiet myśli, że każda szeroka rzecz jest dziś modna, a to nieprawda. Noszenie o wiele za dużych ubrań sprawia, że wyglądamy bezkształtnie, a to z kolei zaburza proporcje.

 

street style

6. Wrzucasz do torebki za wiele

Nawet najpiękniejsza torebka wygląda źle, kiedy jest nadmiernie wypchana. Zmień ją po prostu na większą albo zrezygnuj z części rzeczy. Jesteśmy przekonane, że wcale nie potrzebujesz dwóch szczotek do włosów i siedmiu błyszczyków.

 

street style

7. Nie zwracasz uwagi na detale

Diabeł tkwi w szczegółach. Dobieraj biżuterię i dodatki ostrożnie, i sprawdź, czy perłowa bransoletka na pewno pasuje do błyszczącej torebki i skórzanej mini.

 

 

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2014 14:19
Nr 1. Lato, upał, ponad 50 stopni w słońcu, ale nie ubierajmy się w ropy na ramiaczkach i szorty! Lepiej przypiekac się w długim rekawku... Albo burce!!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2014 03:26
Dużo głupot. Szorty z wysokim stanem są po prostu zaprojektowane do pasujących bluzeczek przed pępek. Na zgrabnej dziewczynie to świetny zestaw. Kolczyki i naszyjnik to już przesada? Naprawdę? Jasne, że łatwo przesadzić z biżuterią, ale nie popadajmy w odwrotną skrajność. Poza tym, jak mam czarne buty i czarną torebkę, to popełniłam modowy grzech? Zawsze myślałam, że najważniejsze, to zestawić buty i torebkę stylami i kolorem (nie mówię, że ma być taki sam, ale pasujący do siebie, np. granat i czerwień). Zgodzę się co do detali i złego rozmiaru ubrań. Brak uwagi w tych kwestiach zawsze będzie wyglądał źle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2014 03:11
Na 2 zdjeciu Selena Gomez
odpowiedz
Martyna (Ocena: 5) 16.09.2014 03:11
Selena jest na drugim zdjęciu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2014 02:26
kto jest na 2 zdjęciu?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo