6 sygnałów, że nosisz ZŁY ROZMIAR stanika

Sprawdź, czy ten problem dotyczy właśnie Ciebie!
6 sygnałów, że nosisz ZŁY ROZMIAR stanika
20.01.2014

Noszenie odpowiedniego rozmiaru stanika jest niezwykle ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również ładnego wyglądu piersi. Zbyt duży biustonosz może przykładowo sprawić, że piersi nie będą „leżeć” w nim prawidłowo, przez co staną się obwisłe. Za mały z kolei będzie uciskał ciało, powodując spory dyskomfort.

Na szczęście istnieje szereg sygnałów, po których poznasz, czy nosisz niewłaściwy rozmiar stanika. Jeśli którykolwiek zaobserwujesz u siebie, koniecznie poradź się w kwestii nowego biustonosza brafitterki. Ona pomoże Ci w dobraniu odpowiedniej miseczki.

Sygnał 6: Czujesz ból

Jeżeli twój biustonosz sprawia, że czujesz fizyczny ból, jego rozmiar z całą pewnością nie jest dobrze dobrany. Staniki nie należą do najwygodniejszych części garderoby, jednak pod żadnym względem nie powinny przysparzać ci fizycznych dolegliwości. Czym prędzej biegnij po nowy biustonosz!

bra

Sygnał 1: Stanik zostawia ślady na twoim ciele

Właściwie dobrany biustonosz nie powinien zostawiać na ciele żadnych odcisków. Jeżeli zaobserwujesz u siebie nieestetyczne pręgi pod biustem, na plecach lub w miejscach, gdzie leżały wcześniej ramiączka, oznacza to, że twój obecny stanik jest na ciebie znacznie za mały.

Sygnał 2: Biustonosz wisi na tobie

Może to być spowodowane nieodpowiednim rozmiarem stanika (jest po prostu zbyt duży), złą długością ramiączek lub… znoszeniem biustonosza. Nowy powinnaś kupować przynajmniej raz na pół roku, ponieważ w wyniku wielokrotnego prania oraz ciągłego noszenia stanika, ulega on rozciągnięciu.

bra

Sygnał 3: Centralna część stanika nie dotyka twojej skóry

Centralna część biustonosza nie powinna odstawać od ciała. Musi ona ładnie przylegać do przestrzeni między piersiami. Jednocześnie nie może ona uciskać skóry – patrz sygnał 1.

Sygnał 4: Ramiączka opadają

Jeżeli co chwilę musisz poprawiać ramiączka swojego stanika, ponieważ ci opadają, może to oznaczać, że albo stanik jest na ciebie za duży, albo ma nieodpowiednio wyregulowane paseczki. W sklepach szukaj biustonoszy, które mają pełną, a nie tylko częściową regulację ramiączek.

Sygnał 5: Wybrzuszenia bądź wklęsłość miseczki

Zarówno kiedy piersi „wylewają się” z miseczki, jak i „topią się” w niej, rozmiar stanika jest nieodpowiedni. Widać to nawet przez ubranie – nieestetyczne wybrzuszenia lub widoczne krawędzie miseczek odznaczają się, psując tym samym nawet najpiękniejszą kreację.

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
24 (Ocena: 5) 26.04.2014 02:00
jeden sygnal sprawdzony od lat to jak sie nie dopinasz na ostatni suwak stanika:)
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 08.03.2014 13:38
Napisz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2014 00:18
Punkt pierwszy to bzdura przy sporych piersiach. Mam rozmiar 65E, niby nie jest jakiś wielki, ale stanik musi być ciasno zapięty. Jak zapinam tak, żeby nie odciskał śladów na skórze, to zapięcie idzie w górę, a biust w dół...
zobacz odpowiedzi (1)
Lalunia (Ocena: 5) 20.01.2014 23:07
Polecam sklep Etam. W Warszawie w Arkadii są bardzo uprzejme i ogarnięte w tym co robią brafitterki ;)
odpowiedz
jola (Ocena: 5) 20.01.2014 22:05
Jaki sklep polecanie z dobrymi stanikami w rejonie Ruda Śląska, Chorzów, Katowice?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie