Porada Stylistek: Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy, żeby wygladać sexy, a nie jak kujon!

Super oprawki i masa ciekawych porad!
Porada Stylistek: Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy, żeby wygladać sexy, a nie jak kujon!
26.02.2012

Panicznie boisz się włożyć na nos okulary, bo wydaje Ci się, że będziesz w nich wyglądała jak nudziara? Nie chcesz stracić seksapilu, więc rozważasz soczewki? Na szczęście czasy czarnych, metalowych oprawek już dawno minęły i dziś masz do wyboru cały wachlarz rozmaitych kształtów, kolorów i tworzyw – połączenia plastiku z metalem, skórą a nawet dżinsem! Z artykułu dowiesz się, jak dobrać kształt okularów do kształtu twarzy, co mieć na uwadze wybierając ich kolor oraz jak podkreślić nimi naturalne atrybuty swojej urody. 

Poszukując okularów idealnych do celu możesz zmierzać dwiema drogami: pierwsza jest dłuższa i polega na mierzeniu po kolei różnych modeli oprawek. Wreszcie znajdziesz te właściwe, ale po co tracić czas i energię skoro można iść na skróty? Wybierając się do optyka, miej na uwadze trzy nadrzędne zasady.

okulary korekcyjne

ZASADA 1. Szukaj okularów, które będą podkreślały Twoje naturalne atuty.

Jeśli masz zielone oczy, zwróć uwagę na oprawki z zielonymi akcentami. Gwarantujemy, że wyostrzą one kolor tęczówki! Jeśli jesteś brunetką o ciemnej oprawie oczu, pomyśl o białych oprawkach – efekt będzie zjawiskowy. Blondynkom natomiast najlepiej jest w oprawkach czarnych albo… cętkowanych. Ich niewinna uroda staje się bardziej drapieżna.

ZASADA 2. Zwracaj uwagę na kształty kontrastujące z owalem Twojej twarzy.

I tak na przykład, jeżeli Twoja buzia jest raczej okrągła, szukaj kanciastych oprawek. Jeśli masz ostre rysy, najlepiej będziesz wyglądała w okularach o łagodnym kształcie.

ZASADA 3. Dopasuj rozmiar oprawek do wielkości swojej twarzy.

Mała buzia w wielkich okularach wygląda śmiesznie – nasuwa skojarzenia z wnuczką, która ukradła „patrzałki” dziadka. W drugą stronę też to działa – duża twarz w małych okularkach wydaje się… jeszcze większa!

okulary korekcyjne

Twarz trójkątna o wąskim czole i szerokiej żuchwie świetnie będzie wyglądała w okularach o kocich oprawkach.

okulary korekcyjne

Twarz trójkątna o wąskiej, szpiczastej brodzie i szerokim czole powinna być ubierana w oprawki o niewidocznym dole, czyli tzw. żyłkowe albo z przeźroczystego plastiku.

okulary korekcyjne

Oprawki w kształcie orzecha są idealne dla pań o twarzy owalnej. Nie jest to jednak jedyna możliwość – twarze owalne wyglądają świetnie także w oprawkach prostokątnych, a nawet kocich. Najlepiej przymierzyć każdą z możliwych opcji i wybrać te, w których czujemy się najlepiej.

okulary korekcyjne

Aby wydłużyć wizualnie twarz prostokątną, zaleca się wybór wąskich oprawek o owalnym kształcie.

okulary korekcyjne

Twarz podłużna jest dłuższa niż szersza. Idealne do wyrównania proporcji będą oprawki o wyrazistych zausznikach, które poszerzają przez to twarz lub oprawki o wąskim mostku.

okulary korekcyjne

Aby wysmuklić okrągłą twarz, najlepiej zainwestować w prostokątne, kanciaste oprawki.

Polecane wideo

Komentarze (58)
Ocena: 4.98 / 5
IwonaHH (Ocena: 5) 05.06.2017 15:04
Oczywiście, że w salonie - a gdzie? Nikt tak nie dobierze szkieł jak optyk z prawdziwego zdarzenia. Ja swoje dobierałam w Centre de la Vision . Nie jest to proste, bo mam bardzo drobną twarz i prawie zawsze okulary wyglądały na mnie jakby były za duże:( Teraz mam super modną parę w której wyglądam naprawdę dobrze:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 07.04.2015 07:44
Nawet spoczko :-).
odpowiedz
kulka12334 (Ocena: 5) 03.02.2015 00:37
może warto udac się do takiego salonu optycznego gdzie mają spory wybór oprawek ale tez gdzie pracują ludzie, którzy potrafią doradzić co jest modne i co pasuje do wygladu klienta. Ja takie miejsce znalazłam u optyk Joanny Trzcinowicz we Wrocławiu i pomogła mi ona dobrać odpowiednie oprawki, dzieki którym czuje się bardziej atrakcyjna a to spore wyzwanie było.
odpowiedz
joslaka (Ocena: 5) 12.01.2015 17:42
ja mam tzw kujonki które kupiłam w Opolu w sklepie poloptyk i jestem bardzo zadowolona. Nie potrzebowalam pomocy stylistki, bo czulam sama w których okularach jest mi najlepiej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.12.2014 09:24
A jakie oprawki dla pani po 50?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie