Piękne długie paznokcie

26 Sierpnia 2009

Która z was może popatrzeć na swoje dłonie i z dumą powiedzieć: "Mam piękne paznokcie"?

Piękne długie paznokcie

Która z was może popatrzeć na swoje dłonie i z dumą powiedzieć: "Mam piękne paznokcie"? Pewnie troszkę takich osób się znajdzie, ale zapewniam was, że nie za wiele.

   PAZNOKIEĆ leży na skórze i powstaje jako zgrubienie ektodermy na samym końcu palców. Jego głównym składnikiem budulcowym jest keratyna - białko strukturalne występujące również w skórze i we włosach. 

   ZAWSZE DBAŁAM O PAZNOKCIE I ZAWSZE MARZYŁAM, ABY MIEĆ DŁUGIE. Niestety, żeby paznokcie były długie, muszą być mocne, grube i zdrowe. W innym wypadku będą się rozdwajały lub łamały. Płytka paznokcia składa się z wielu warstw, które pozostawione bez ochrony, mogą się od siebie oddzielać, przez co stają się miękkie i słabe. 

Moje paznokcie były bardzo cienkie i rozdwajały się co sekundę. Niestety, dopiero po 6 miesiącach kuracji, jaką opiszę poniżej, zmieniły się na grube i długie. Jestem z nich dumna.

   1. Najważniejsze, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich witamin. Najwspanialsze tabletki, jakie brałam na włosy, skórę i PRZEDE WSZYSTKIM paznokcie, to Belissa.

Belissa - to preparat pielęgnujący, wzmacniający i regenerujący włosy, skórę i paznokcie. Składniki preparatu, który zawiera kompleks witaminowy z dodatkiem mikroelementów, aminokwasów oraz składników roślinnych, dostarczają organizmowi substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, regeneracji i pielęgnacji włosów, skóry oraz paznokci. Działanie Belissy zostało wzbogacone L-cysteiną, aminokwasem, który wchodzi w skład KOLAGENU odpowiedzialnego za elastyczność skóry, oraz KREATYNY, głównego budulca włosów i paznokci. L-cysteina chroni komórki włosów, skóry i paznokci przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia.

  2. Odżywki do paznokci. Najlepsze, jakie mi pomogły, to odżywki firmy Nail Tek. Osobiście przetestowałam formułę II oraz xtra. Moim zdanie formuła II jest o wiele lepsza.  

Formuły Nail Tek to odżywki do paznokci w formie bezbarwnego lakieru. Można je stosować zarówno jako lakier podkładowy, jak i jako lakier zabezpieczający. Aby zapewnić efektywne realizowanie trzech funkcji - odżywiania, uszczelniania i ochrony - należy codziennie rano nakładać jedną cienką warstwę odpowiedniej Formuły Nail Tek, bez zmywania istniejących. Co 6 - 7 dni należy zmyć wszystko bezacetonowym zmywaczem.

FORMUŁA I, MAINTENANCE PLUS

Stosowana do długoterminowej pielęgnacji. Umożliwia osiągnięcie maksymalnej długości i grubości paznokci. Zapewnia idealną równowagę biologiczną płytki paznokcia. Ta Formuła jest przeznaczona do pielęgnacji "wyleczonych", zdrowych paznokci. Umożliwia zachowanie zdrowia, wytrzymałości i sprężystości płytki paznokciowej. Regularnie stosowana poprawia naturalną kolorystykę paznokci oraz nadaje im efektowny, zdrowy wygląd. Niewiele kobiet obdarzonych jest naturalnie zdrowymi paznokciami, ale właśnie te od razu stosują Formułę I. Pozostałe, w większości, awansują do Formuły I, zaczynając pielęgnację od Formuły II, Intensive Therapy.

FORMUŁA II, INTENSIVE THERAPY

Do cienkich, miękkich lub rozdwajających się paznokci. Jest bardzo często stosowana na początku terapii. Większość kobiet, które nie mogą wyhodować swoich paznokci ma problemy z wolną krawędzią. Ich paznokcie rozszczepiają się na końcach, na oddzielne warstwy. Te warstwy, będące cienką biologiczną tkanką, odrywają się oraz są podatne na wyginanie i rozdarcia. Formuła II, Intensive Therapy koryguje ten stan, trwale łącząc warstwy ze sobą. Ta zintensyfikowana odżywka wzmacnia i pogrubia cienką, miękką płytkę paznokciową, czyniąc słabe paznokcie mocnymi i elastycznymi. W zależności od tego jak szybko rosną paznokcie, cały proces trwa od 4 do około 6 tygodni. W przypadku miękkich paznokci należy poczekać, aż wyrośnie nowa, wzmocniona płytka (3-6 miesięcy) i dopiero potem kontynuować pielęgnację Formułą I, Maintenance Plus.

FORMUŁA III, PROTECTION PLUS

Do twardych, suchych lub kruchych paznokci. Jest łagodną formułą, przeznaczoną do twardych, a zarazem kruchych paznokci. Taki stan można najczęściej zaobserwować u starszych klientek. Ich paznokcie nie potrzebują dodatkowego wzmocnienia, natomiast potrzebują właściwego odżywienia. Najgorszą rzeczą, jaką w tym przypadku można zrobić, jest zastosowanie utwardzaczy paznokci (ang. hardener, strengthener), które tylko pogorszą ich kondycję. Właściwym rozwiązaniem dla suchych, kruchych paznokci jest Formuła III, Protection Plus, która odbudowuje giętkość paznokci. Formuła III nawilża je oraz pomaga im odzyskać sprężystość. Jeśli ten stan paznokci jest spowodowany problemami zdrowotnymi, lekarstwami lub innymi przejściowymi czynnikami, klientka może awansować do Formuły l, gdy tylko ich kondycja poprawi się. Jednak w przypadku starszych klientek, gdzie występuje ogólne wysuszenie organizmu, pozostają one przy Formule III, ponieważ ta uelastycznia i ciągle dostarcza niezbędną wilgoć do płytki paznokciowej. Formuła III jest hipoalergiczna i dlatego jest rekomendowana dla klientek, które doświadczyły reakcji alergicznych lub są wrażliwe na inne preparaty do paznokci. Formułę III stosuje się także w początkowej fazie rekonwalescencji bardzo zniszczonych paznokci.

FORMUŁA XTRA

Zintensyfikowana, bardzo szybko działająca odżywka. Przeznaczona jest do bardzo słabych, bardzo miękkich paznokci. Formuła XTRA posiada maksymalną moc Formuły II, Intensive Therapy. Przeznaczona jest dla klientek, które mają wyjątkowo słabe i cienkie paznokcie oraz chcą użyć najsilniejszej z możliwych odżywek. Dla klientek, które nigdy nie osiągnęły sukcesu stosując różne produkty w przeszłości. Jest to Formuła, którą stosuje się krótko - do ok. 4 tygodni. Tylko niektóre paznokcie wymagają przedłużonego czasu stosowania. Większość klientek z powodzeniem awansuje do Formuły II, Intensive Therapy po zużyciu jednej butelki Formuły XTRA.

Formuła XTRA świetnie się sprawdza w sytuacji, gdy wzrost paznokci na dwóch, trzech palcach dominującej ręki jest problematyczny. Te trudne, "pracujące" palce potrzebują odrobinę więcej pomocy. Formuła XTRA pomaga rozwiązać ten problem. Gdy tylko stan tych paznokci poprawi się, pielęgnację kontynujemy Formułą II, Intensywną Terapią.

DODAJĘ ZDJĘCIE MOICH PAZNOKCI PO TAKIEJ TERAPII.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (20)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
(Ocena: 5)
2016-09-12 23:44:15

Ja mam długie, piękne paznokcie dzięki Beauty Time w Czerwionka-Leszczyny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
No ty masz pomysły
(Ocena: 5)
2013-11-22 19:09:48

re: Piękne długie paznokcie

nie wiesz o tym że każdy by chciał w 5 minut takie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-20 16:33:35

ja niestety obgryzam :( ale od kiedy zaczęłam stosować terapię ,, STOP obgryzaniu' i malować paznokcie odżywkami, wyglądają coraz lepiej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-13 21:50:21

ja mam brzdkie paznokcie;/ tak sie rozdwajaja ze maskra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-16 23:24:19

E tam..Ja uzywam kremu do rak z Ziaji i mam piekne paznokcie wygladaja jak tipsy a nie jakies bzdury :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-29 11:31:44

co to za kretyńskie komentarze pod spodem??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-11 17:08:56

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-30 11:02:48

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-29 18:34:16

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-05 18:56:36

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz