Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Coco Chanel, Uwodziciel, Porządna kobieta)

26 Lipca 2013

Zobacz, co stacje telewizyjne proponują na piątkowy wieczór.

Uwodziciel

ale kino+ HD, 18:10, Coco Chanel, film biograficzny

Rok 1893. Do prowadzonego przez siostry zakonne sierocińca w d`Obazine ojciec przywozi dwie nastoletnie córki: Gabrielle i Adrienne. Po opuszczeniu placówki zarabiają na życie, wykonując poprawki krawieckie, a wieczorami śpiewają w miejscowym kabarecie. Gabrielle marzy o karierze artystycznej i wyjeżdża do Paryża. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego oficera Étienne Balsana oraz jego znajomych z wyższych sfer. Jej sposób ubierania się szokuje, ale jednocześnie intryguje. Wkrótce w jej życiu zjawia się angielski przemysłowiec Arthur Capel.

FilmBox HD, 19:30, Człowiek z pociągu, komediodramat

Do miasteczka na francuskiej prowincji przybywa tajemniczy nieznajomy, Milan. Przybysz szuka lekarstwa na dręczący go ból głowy. Rozglądając się za aspiryną, trafia do emerytowanego nauczyciela Manesquiera. Starszy pan zaprasza Milana do domu, oferując mu nocleg. Mężczyźni szybko się zaprzyjaźniają. Milan okazuje się gangsterem, który planuje napad na bank. Manesquier zazdrości bandycie pełnego przygód życia. Dla Milana z kolei poczucie stabilizacji, które przypadło w udziale nauczycielowi, reprezentuje to wszystko, za czym zawsze tęsknił.

CANAL+ Film2, 20:00, Uwodziciel, dramat obyczajowy 

Rok 1890. Ubogi, przystojny żołnierz armii francuskiej powraca z wojny w Algierii. W poszukiwaniu pracy przyjeżdża do Paryża, kipiącego przepychem i zepsuciem. Georges postanawia za wszelką cenę dostać się na salony. Mają mu w tym pomóc kobiety, na których robi zniewalające wrażenie. Georges zaczyna od kariery w gazecie, gdzie publikuje wojenne wspomnienia. Dzięki intrygom i uwodzeniu wpływowych paryżanek wkrótce udaje mu się zrealizować marzenie o władzy. Niebawem okazuje się, że wszystko ma swoją cenę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz