W tym kraju wyrzuca się najwięcej ubrań. Wyniki badania

Firma, która przeprowadziła badanie, apeluje, aby nie wyrzucać odzieży.
W tym kraju wyrzuca się najwięcej ubrań. Wyniki badania
Fot. Unsplash.com (rocknwool)
03.11.2022

Każdy z nas produkuje bardzo duże ilości śmieci. Są wśród nich także ubrania – te zniszczone bądź takie, które już nam się nie podobają. Który kraj przoduje w ilości wyrzucanych ubrań? To Wielka Brytania jest numerem jeden w tym zestawieniu.

Zobacz także: Niemiecka sieć sklepów wejdzie do Polski. Zakupy zrobimy tam już niedługo

W jaki kraju wyrzuca się najwięcej ubrań?

Europa jest zaawansowana pod względem rozwoju gospodarczego. Wielu z nas napędza ten rozwój, wydając dużo pieniędzy i kupując wiele rzeczy. Niestety, szybko tracimy zainteresowanie przedmiotami na rzecz nowych. Te, których już nie potrzebujemy – wyrzucamy. Dotyczy to także ubrań. Wyniki badania przeprowadzonego przez markę British Wool szokują.

Badanie pokazało, który z krajów Europy wyrzuca rocznie najwięcej ubrań. Jak się okazuje, na każdego obywatela przypada tam co najmniej 70 wyrzuconych fatałaszków. W Wielkiej Brytanii każda osoba co roku pozbywa się prawie całej garderoby. Dziennik „The Telegraph” podaje m.in., że każdy Brytyjczyk ma w swojej szafie przynajmniej 76 sztuk ubrań, z czego 70 trafia na wysypiska śmieci. Niepokojące jest zwłaszcza to, że w większości ubrania te zrobione są z materiałów, które rozkładają się kilkadziesiąt lat. Klienci nie zdają sobie jednak z tego sprawy.

Marka, która badanie przeprowadziła, apeluje do swoich klientów, aby nie wyrzucali ubrań, w których już nie chodzą. Warto dać im drugie życie, być może spodobają się i przydadzą się komuś innemu.

Zobacz także: Styl i wygoda w jednym - najnowsza kolekcja Kazar x Balamonte

Źródło: radiozet.pl 

Polecane wideo

Upiorny horoskop na Halloween. Twój znak zodiaku zdradza, jaką postacią z horroru jesteś
Upiorny horoskop na Halloween. Twój znak zodiaku zdradza, jaką postacią z horroru jesteś - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie