H&M otwiera second hand online w Polsce. To prawdziwa gratka dla miłośniczek vintage

Popyt na zrównoważoną modę wciąż rośnie.
H&M otwiera second hand online w Polsce. To prawdziwa gratka dla miłośniczek vintage
Fot. Instagram.com (@sellpy)
02.06.2021

Z myślą o zakupie nowych ciuchów nie wszyscy kierują swoje kroki do galerii handlowych i popularnych sieciówek. Niektórzy omijają takie miejsca szerokim łukiem i wybierają się do swoich ulubionych second handów, czyli sklepów z odzieżą używaną.  

Zobacz również: Primark otwiera już czwarty sklep w Polsce. Gdzie tym razem zrobimy zakupy?

Dlaczego warto ubierać się w second handach? Wielbicielki takich zakupów przekonują, że takie ubrania są nie tylko tańsze, ale też unikatowe. Co więcej, kupowanie używanych ciuchów ma też korzyści dla środowiska. Ubrania z lumpeksów dostają kolejne życie, a my nie przykładamy ręki do nadmiernej produkcji odzieży. 

Miłośniczki zakupów vintage na pewno ucieszą się na wieść, że już wkrótce będą miały możliwość wyszukiwania modowych perełek z drugiej ręki w nowym sklepie, i to bez wychodzenia z domu. Do Polski wchodzi Sellpy, czyli wirtualny second hand należący do grupy H&M. 

Sellpy, internetowy second hand od H&M, wchodzi do Polski 

Sellpy to internetowy sklep z odzieżą używaną, którego większościowym udziałowcem jest szwedzka firma odzieżowa H&M (posiada ok. 70 proc. udziałów). Firma poinformowała, że planuje rozszerzyć swoją działalność aż o 20 nowych krajów - w tym o Polskę. 

Popyt konsumencki na produkty z drugiej ręki nigdy nie był tak silny i jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku w branży mody. W czerwcu 2020 roku Sellpy zrobiło swój pierwszy międzynarodowy krok i rozpoczęło działalność w Niemczech, a w lutym tego roku rozszerzyło ją na Holandię i Austrię. Teraz uruchamia swój sklep internetowy w kolejnych 20 krajach Europy za pośrednictwem nowej strony internetowej sellpy.com 

- czytamy w komunikacie H&M. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sellpy (@sellpy)

W ramach kolejnej ekspansji Sellpy będzie korzystać przede wszystkim z magazynu zlokalizowanego w Poznaniu. Dotychczas za pośrednictwem platformy sprzedano ponad 9 mln używanych ubrań. 

Będziecie robić tam zakupy? 

Zobacz również: Zamówiła przepiękną suknię, prawda? Teraz zobacz, co wyjęła z paczki

Polecane wideo

Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”
Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie