Została bezpardonowo wyproszona z siłowni. Powód? Odsłoniła parę centymetrów brzucha

„Daliście mi do zrozumienia, że podwójne standardy i seksizm są wiecznie żywe” - napisała zbulwersowana dziewczyna.
Została bezpardonowo wyproszona z siłowni. Powód? Odsłoniła parę centymetrów brzucha
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/letterstoadel/)
22.09.2020

Strój na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny i nie krępujący ruchów. Kiedy odczuwamy dyskomfort trudno nam skupić się na ćwiczeniach i wykonywać je poprawnie. Ale równie istotne jest także samopoczucie, a odpowiedni ubiór potrafi zdecydowanie dodać pewności siebie. Z kolei ten nietrafiony czy wymuszony potrafi całkowicie ją odebrać. 

Zobacz również: Ćwiczyła w obcisłych legginsach. Komentarz obcego faceta wyprowadził ją z równowagi

Niestety strój potrafi stać się również pretekstem do oceniania, a nawet dyskryminowania innych. Taka dyskryminacja często ma miejsce ze względu na płeć. Tak właśnie stało się w przypadku Julii Maren z Tennessee. Dziewczyna została wyproszona z siłowni ze względu na “nieodpowiedni strój”. 

Wyrzucili ją z siłowni za „nieodpowiedni strój”

Julia zrelacjonowała całą sprawę we wpisie na Instagramie. Dołączyła do niego zdjęcie niefortunnego ubioru, z powodu którego pracownicy klubu fitness uznali, że mogą zwrócić jej uwagę. Dziewczyna wybrała się na trening w legginsach z wysokim stanem oraz krótkim topie na ramiączkach, który odsłaniał jej brzuch.  

Dzisiaj, bez żadnego wyjaśnienia, powiedziano mi, że mam wyjść z siłowni jeśli nie założę koszulki. Mój trening został przerwany i kazano mi ściągnąć słuchawki. Powiedziano mi, że mogą “załatwić mi t-shirt jeśli go potrzebuję”, i że muszę go założyć jeśli chcę kontynuować ćwiczenia.  

A więc mówicie mi, że nie jestem mile widziana na siłowni, bo pokazuję parę centymetrów brzucha, podczas gdy jakiś mięśniak obok ma tak wyciętą koszulkę, że pokazuje całe sutki? Rozumiem. Dziękuję, że dziś daliście mi do zrozumienia, że podwójne standardy i seksizm są wiecznie żywe 

- napisała Julia na Instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Did you know that 65% of women actually try to avoid the gym over fear of being judged? Fitness Magazine conducted this study and in comparison, only 36% of men felt this way. Do you realize what this statistic suggests? That women are automatically more cautious about what they wear to the gym to avoid criticisms and negative comments. . . Today I was told I’d have to leave the gym if I didn’t put a shirt on with no explanation. My workout was interrupted and I was told to take out my headphones for someone to tell me they could “get me a shirt if I need one” and that if I wanted to continue my workout I had to put one on.... WHAT?! So you’re telling me that because three inches of my waist is exposed that I’m not welcome in the gym but meanwhile fucking Chad is over there with a cutout that shows his whole nipple? Got it. Thank you for taking time out of your day to let me know that double standards and sexism still exists. . . If the problem is that I will be a distraction, why isn’t the accountability on the one who is distracted? This is a deep rooted issue because I could EASILY talk about middle school uniform policies, prom dress codes, and evidently gym attire. When will we stop policing women’s bodies and HOLD THE OTHER’S ACCOUNTABLE FOR SEXUALIZING THEM. And WHEN will we start ALLOWING women to feel comfortable enough in the gym to wear whatever the fuck is comfortable to them in an otherwise already uncomfortable environment?! . . All I’m saying is that I’m showing up in a bro tank with my nipple out next time ✌🏻

Post udostępniony przez Julia Maren (@letterstoadel)

Dziewczyna zwróciła również uwagę na fakt, że dyskryminacja kobiet ze względu na strój ma miejsce nie tylko na siłowni. 

Jeśli problemem jest to, że mój strój rozprasza uwagę, dlaczego odpowiedzialność nie spada na osoby, których uwaga zostaje rozproszona? To głęboko zakorzeniony problem. Mogłabym z łatwością opowiadać o mundurkach w szkole, dress codzie na balu maturalnym czy właśnie wytycznych co do stroju na siłownię. Kiedy przestaniemy regulować kobiece ciała, a zaczniemy pociągać do odpowiedzialności tych, którzy je seksualizują?  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Maren (@letterstoadel)

Pod postem Julii zaroiło się od komentarzy wyrażających wsparcie oraz oburzenie z powodu, w jaki dziewczyna została potraktowana przez pracowników siłowni. Wielu internautów dzieliło się też podobnymi historiami. 

Cieszę się, że podzieliłaś się tym doświadczeniem. Jestem z tobą w 100 procentach. 

Jestem facetem, ale chcę napisać, że to jak cię potraktowali jest odrażające. Masz moje pełne wsparcie. 

To oburzające! Jestem wściekła, że musimy zmagać się z takim seksizmem. 

Co sądzicie o tym, jak Julia została potraktowana ze względu na swój strój na siłownię? Spotkaliście się z podobnymi przykładami podwójnych standardów? 

Zobacz również: Mężczyzna zwyzywał ją podczas treningu. Siłownia: to przez „wysoki poziom testosteronu”

Polecane wideo

Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zaczęła jeść 2 razy więcej
Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zaczęła jeść 2 razy więcej - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 23.09.2020 12:57
szariat teraz jeszcze na siłowni, najlepiej niech burkę zakłada bezbożnica
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2020 09:42
no tak, bo jak facet półnago paraduje w obcisłych spodenkach to wszystko spoko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.09.2020 18:05
A mnie to się podoba. Podoba się to, że pomimo wszechobecnego epatowania seksem, ciałem, otwartością i wielką tolerancją, są nadal miejsca które mają gdzieś wyzwolone i rozdarte feministki i stawiają im granice. Dress code jest ważny i potrzebny. W miejscach pracy, w szkołach (i nie mam tu na myśli absolutnie mundurków), w miejscach kulturowo-religijnych, na różnego rodzaju imprezach, a także na siłowni, czy w eleganckiej restauracji.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.09.2020 17:08
Mogła zasłonić cycki i by było po problemie. Naprawdę ludzie myślą, że wwszyscy mają ochotę ich oglądać półnago?
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 1) 22.09.2020 14:48
Zawsze mogła pokazać pisię.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie