6 sklepów, do których już się nie wybierzemy. Te marki nie przetrwały pandemii

Branża odzieżowa po kryzysie bardzo się zmieni.
6 sklepów, do których już się nie wybierzemy. Te marki nie przetrwały pandemii
Fot. Unsplash
05.06.2020

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo niekorzystne dla branży odzieżowej. Ma to związek oczywiście z pandemią koronawirusa i zamknięciem sklepów stacjonarnych w centrach handlowych i nie tylko. Marki, które nie prowadziły sprzedaży e-commerce, czyli zakupów przez internetowe platformy, zaczęły notować olbrzymie straty. W fatalnej sytuacji finansowej znalazł się m.in. Primark, którego obroty spadły z 650 mln funtów do zera.   

Zobacz również: Primark ma ogromne problemy finansowe. Co to oznacza dla pierwszego sklepu tej marki w Polsce?

Niestety nie wszystkie marki wyjdą z pandemii koronawirusa obronną ręką. Wiele z nich nie poradziło sobie z kryzysem i musiało złożyć wniosek o upadłość i zamknąć swoje sklepy. Tak stało się m.in. w przypadku francuskiej marki Camaieu, która już z końcem czerwca 2020 roku zniknie z polskiego rynku. Jakie inne marki odzieżowe nie przetrwały pandemii koronawirusa i gdzie prawdopodobnie nie zrobimy już zakupówPortal fashionista.com przygotował zestawienie sklepów odzieżowych, które złożyły wniosek o upadłość. Z którymi markami musimy się pożegnać? 

Marki odzieżowe, które zbankrutowały przez koronawirusa

Fot. Unsplash.com

Marki odzieżowe, które zbankrutowały przez koronawirusa

ALDO 

Kanadyjska marka sprzedająca głównie obuwie i akcesoria zgłosiła wniosek o ochronę przed wierzycielami na początku maja. Jednocześnie przedstawiła plan restrukturyzacji i ustabilizowania. Być może uda jej się jeszcze odbić od dna? 

J.Crew

W związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa amerykańska sieciówka została zmuszona zamknąć ponad 500 sklepów. Firma złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem, przez co niewykluczone, że mimo wszystko uda jej się przetrwać ten trudny czas. 

True Religion 

W połowie kwietnia 2020 roku marka odzieży dżinsowej ogłosiła bankructwo już po raz drugi w ciągu ostatnich 3 lat. Niewykluczone, że kupi ją większy rynkowy gracz, albo że w firmie uda się przeprowadzić restrukturyzację, która uratuje ją przez upadłością. 

J.C. Penney 

Popularna sieć amerykańskich domów towarowych złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w połowie maja 2020 roku. Firma pracuje nad planem restrukturyzacji i zlikwidowaniem długów, w jakich się znalazła, co może uratować ją przed zniknięciem z rynku. 

John Varvatos 

Marka John Varvatos zasłynęła przede wszystkim z designerskiej mody męskiej. Niestety pandemia koronawirusa wstrząsnęła firmą, która złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. Teraz planuje gruntowną restrukturyzację. 

Neiman Marcus 

Amerykańska sieć luksusowych domów towarowych nie poradziła sobie z kryzysem. Marka ogłosiła upadłość i została zmuszona zamknąć wszystkie 43 sklepy. 

Zobacz również: Kultowa marka odzieżowa znika z Polski. Wszystko z powodu koronawirusa

Polecane wideo

Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego apartamentu Lewandowskich w centrum Warszawy
Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego apartamentu Lewandowskich w centrum Warszawy - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2020 09:13
Będzie mi przykro jak zamkną J. Crew. Jedne z moich ulubionych ciuchów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 20:40
Nie znam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2020 14:01
Oprocz aldo zadnej z wymienionych nie znam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie