Kultowa marka odzieżowa znika z Polski. Wszystko z powodu koronawirusa

Przed zamknięciem czekają nas jednak wielkie wyprzedaże.
Kultowa marka odzieżowa znika z Polski. Wszystko z powodu koronawirusa
Fot. iStock
28.05.2020

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo niekorzystne dla branży odzieżowej. Ma to związek oczywiście z pandemią koronawirusa i zamknięciem sklepów stacjonarnych w centrach handlowych i nie tylko. Marki, które nie prowadziły sprzedaży e-commerce, czyli zakupów przez internetowe platformy, zaczęły notować olbrzymie straty. W fatalnej sytuacji finansowej znalazł się m.in. Primark, którego obroty spadły z 650 mln funtów do zera.  

Zobacz również: Primark ma ogromne problemy finansowe. Co to oznacza dla pierwszego sklepu tej marki w Polsce?

Niestety nie wszystkie marki odzieżowe wyjdą z pandemii koronawirusa obronną ręką. Niektóre sklepy już do nas nie wrócą i znikną z polskiego rynku. Jedną z takich marek jest francuska sieciówka Camaieu, w której już niedługo nie zrobimy zakupów. 

Sieć Camaieu zamyka wszystkie sklepy w Polsce 

Marka Camaieu z końcem czerwca 2020 roku zniknie z polskiego rynku i zamknie wszystkie 25 sklepów w naszym kraju. Strona internetowa francuskiej sieciówki odzieżowej już przestała przyjmować zamówienia online, informuje natomiast o zbliżającym się "definitywnym zamknięciu sklepów". Zanim jednak to nastąpi, na klientów Camaieu czekają wielkie wyprzedaże i promocje – marka zachęca do odwiedzania swoich sklepów stacjonarnych.  

Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas, by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020 

- poinformowali przedstawiciele Camaieu w oficjalnym oświadczeniu. 

Dlaczego marka Camaieu znika z Polski? Przyczyną są problemy finansowe spowodowane oczywiście pandemią koronawirusa. Firma złożyła wniosek upadłościowy. W Polsce pracę straci tym samym 141 osób, czyli wszyscy pracownicy.  

Wybierzecie się na ostatnie zakupy do sklepów Camaieu? 

Zobacz również: Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?

Polecane wideo

„200 procent normy”. Według internautów to najpiękniejsze siostry na świecie
„200 procent normy”. Według internautów to najpiękniejsze siostry na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
gość (Ocena: 2) 30.05.2020 22:01
Przed zobaczeniem tego artykułu nie miałem pojęcia, że taka marka w ogóle istnieje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie