Primark ma ogromne problemy finansowe. Co to oznacza dla pierwszego sklepu tej marki w Polsce?

Pierwszy polski oddział sieciówki miał pojawić się w naszym kraju jeszcze tej wiosny.
Primark ma ogromne problemy finansowe. Co to oznacza dla pierwszego sklepu tej marki w Polsce?
Fot. iStock
29.04.2020

Pogłoski o tym, że Primark, czyli kultowa sieciówka odzieżowa (i nie tylko) z Irlandii zawita do Polski krążyły w Internecie jeszcze w 2018 roku. Gdy te doniesienia wreszcie się potwierdziły fanki zakupów w Primarku zwariowały ze szczęścia. Do tej pory żeby upolować świetne ciuchy w tym sklepie w okazyjnych cenach trzeba było jechać aż do Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Niemiec, a nie każdy miał taką możliwość. 

Zobacz również: H&M ponownie otwiera niektóre sklepy! Gdzie już można zrobić zakupy?

Niestety wraz z pandemią koronawirusa otwarcie pierwszego polskiego oddziału Primarka w Polsce stanęło pod wielkim znakiem zapytania. W związku z ograniczonymi możliwościami przemieszczania się oraz zamknięciem sklepów wielkopowierzchniowych, w tym m.in. galerii handlowych praktycznie wszystkie sklepy odzieżowe notują ogromne spadki zyskówCzęść z nich ratuje się poprzez sprzedaż ubrań online, ale nie wszystkie marki dysponują takimi platformami. Jedną z nich jest właśnie PrimarkFirma przez lata nie wdrożyła sprzedaży w e-commerce, ponieważ tłumaczyła, że w ten sposób nie udałoby się utrzymać niskich cen produktów. 

Jak podaje BBC, w miesiąc przychody irlandzkiej marki odzieżowej spadły z 650 mln funtów do zera. Gdyby nie pomoc ze strony rządu firma musiałaby przeprowadzić masowe zwolnienia prawie 70 tys. pracowników. Czy w obliczu tak dramatycznej sytuacji irlandzka marka zawita do Polski, gdzie jeszcze wiosną tego roku planowała otworzyć swój pierwszy oddział? 

Czy Primark otworzy się w Polsce? 

Przedstawiciele irlandzkiej sieciówki zapewniają, że plany wkroczenia na polski rynek nie uległy zmianie. 

Podtrzymujemy nasz plan otwarcia pierwszego sklepu Primark w Polsce w tym roku w Galerii Młociny w Warszawie. Uważnie monitorujemy wytyczne rządu, a nasz sklep zostanie otwarty, kiedy będzie to możliwe, w oparciu o oficjalne zalecenia 

- powiedzieli przedstawiciele Primarka w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Dodali też, że oficjalna data otwarcia pierwszego polskiego sklepu marki zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. 

Czekacie na chwilę, gdy będziecie mogli zrobić zakupy w pierwszym sklepie marki Primark w Polsce? 

Zobacz również: Będzie drugi sklep Primarka w Polsce! Gdzie i kiedy otwarcie?

Polecane wideo

10 kolorów paznokci, do których faceci mają wyjątkową słabość
10 kolorów paznokci, do których faceci mają wyjątkową słabość - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie