Trwa Second Hand September. Dlaczego Ty też powinnaś przyłączyć się do tej akcji?

30 dni bez kupowania nowych ubrań - dasz radę?
Trwa Second Hand September. Dlaczego Ty też powinnaś przyłączyć się do tej akcji?
Fot. Unsplash
09.09.2019

Przemysł modowy emituje już prawie 1,2 miliarda ton dwutlenku węglaTylko w Wielkiej Brytanii co minutę sprzedają się ponad 2 tony ubrań, a co tydzień na wysypiska śmieci trafia 11 milionów sztuk odzieży. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak masowa kupowanie nowych ubrań szkodzi naszej planecie. Popularne sieciówki kuszą nowymi kolekcjami i przecenami oraz przekonują, że wraz z nadejściem nowego sezonu należy koniecznie odświeżyć swoją garderobę. Efekt? Wciąż kupujemy nowe ubranianierzadko wyrzucając do śmieci “stare” ciuchy, które sprawiliśmy sobie zaledwie parę miesięcy wcześniej. 

Zobacz również: Największy sklep internetowy otwiera punkt stacjonarny. Kupisz tam ubrania z drugiej ręki 

Wrzesień jest najważniejszym miesiącem zakupowym dla całej modowej branży i właśnie dlatego właśnie w tym okresie w roku trwa akcja Second Hand SeptemberNa czym ona polega? To wyzwanie, w ramach którego przez kolejne 30 dni należy powstrzymać się od kupowania nowych ubrań, a zaopatrywać się jedynie w sklepach z używaną odzieżą, takich jak second handy czy vintage shopy. Akcja Second Hand September została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przez Oxfam – międzynarodową organizację humanitarną zajmującą się walką z głodem na świecie i pomocą w krajach rozwijających się. 

Oxfam szacuje, że jeśli każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii wziąłby udział w Second Hand September, kraj zmniejszyłby emisję gazów cieplarnianych odpowiadającą 900 lotom samolotem dookoła świata. Akcja już cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ma szansę przyjąć się również w innych krajach Europy. 

Weźmiecie udział w Second Hand September? Uda wam się wytrzymać miesiąc bez kupowania nowych ubrań? 

Zobacz również: 4 niemodne ubrania, których jak najszybciej powinnaś pozbyć się ze swojej szafy

Polecane wideo

Kupiły ciuchy w Internecie i zamarły. Przymiarka doprowadziła je do łez
Kupiły ciuchy w Internecie i zamarły. Przymiarka doprowadziła je do łez - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2019 22:50
Bitch please!! 😂 Ja żyję tak już od 3 miesięcy..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.09.2019 11:38
Nie wiedziałam, że tylko 30 dni bez kupowania ciuchów to jakieś wyzwanie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie