Koniec z wychudzonymi, plastikowymi figurami. Nike wprowadza manekiny o różnych typach sylwetki

To kolejna mała rewolucja w branży odzieżowej.
Koniec z wychudzonymi, plastikowymi figurami. Nike wprowadza manekiny o różnych typach sylwetki
Fot. [email protected]/news.nike.com
07.06.2019

Sklepowe manekiny rzadko kiedy odzwierciedlają sylwetkę przeciętnej kobietyTypowy manekin mierzy sobie 182 cm wzrostu, a jego wymiary to 86-61-86. Oczywiście jest wiele kobiet, które mogą pochwalić się szczupłą figurą i podobnymi wymiarami, ale jest też cała rzesza kobiet, które nie znajdują się w tym przedziale. Niestety nie mają one swojej reprezentacji w sklepowych manekinach ani w osobach większości modelek reklamujących różne kolekcje odzieżowe. 

Zobacz również: Popularna marka odzieżowa „posegregowała” kobiety ze względu na wagę. Klientki są oburzone

Dlatego z tym większą satysfakcją piszemy o takich akcjach jak ta, o której przeczytacie poniżej. Flagowy i odnowiony londyński sklep marki Nike właśnie dokonał prawdziwej rewolucji w swojej sekcji przeznaczonej dla kobiet. W oddziale przy Oxford Street pojawiły się manekiny o różnym typie sylwetki, także o rozmiarach plus-size. Ale to nie wszystko – Nike zaprezentowało też manekiny wzorowane na parasportowcach, czyli osobach, które trenują sport mimo takich przeciwności jak np. amputacja kończyn albo niepełnosprawność ruchowa. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Taryn Brumfitt (@bodyimagemovement) on

Aby uczcić różnorodność i inkluzywny charakter sportu, nowa przestrzeń przez swój wizualny kontent będzie celebrować nie tylko lokalne elity i słynnych sportowców, ale także po raz pierwszy zaprezentuje w przestrzeni sprzedażowej manekiny plus-size oraz parasportowe 

- czytamy w oficjalnej informacji prasowej marki Nike. Sarah Hannah, vice-prezydent Nike w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce dodała: 

Dzięki niesamowitej dynamice w kobiecym sporcie, która obecnie ma miejsce, przeprojektowana przestrzeń to kolejny dowód na zaangażowanie Nike w inspirowanie i służbę na rzecz kobiecej atletyki. 

Fot. news.nike.com

Jak podobają wam się zróżnicowane manekiny? 

Zobacz również: Kupiła w sieciówkach kilka par jeansów. Porównała rozmiarówkę spodni i zamarła 

Polecane wideo

Miała dosyć brzydkich strojów kąpielowych dla puszystych kobiet. Stworzyła własną, bardzo seksowną kolekcję
Miała dosyć brzydkich strojów kąpielowych dla puszystych kobiet. Stworzyła własną, bardzo seksowną kolekcję - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2019 21:13
Jak chodziłam do podstawówki to był zazwyczaj jeden grubas w klasie i to było ok. 5 kg nadwagi , a teraz prawie połowa to grubasy z tym że kilka ma mega otyłość . Nie widzę sensu w promowaniu otyłości . Nie wierzę że ktoś jest gruby z własnej woli , po prostu nie może się powstrzymać od żarcia , albo jest chory - ale to rzadkie przypadki
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 22:25
Nie rozumiem co was oburza i jakie promowanie otyłości? W sklepach jest dużo rozmiarów, po te mniejsze, do tych kilka razy XL. Otyli mają chodzić nago?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 18:07
Nie podobają mi się grubasy , nic na to nie poradzę , sorry...Ta reklama na mnie nie zadziała
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 17:46
Skoro szyją ubrania dla otyłych to nie widzę przyczyny, dla której nie mieliby reprezentować ich na odpowiednio otyłych manekinach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 15:17
Nie rozumiem tych manekinów z amputacją kończyn. Czemu to ma służyć?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie