Przez 2 miesiące nie zmieniała ubrań. Zaskakujący efekt eksperymentu

Dzień w dzień nosiła te same ubrania. Odkryła coś bardzo ważnego.
Przez 2 miesiące nie zmieniała ubrań. Zaskakujący efekt eksperymentu
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/marinatestino/)
28.05.2019

Większość kobiet każdego ranka staje przed tym samym dylematem – w co się dziś ubrać? Mimo że szafa pęka w szwach, wiele z nas nie potrafi podjąć decyzji co do outfitu dnia, a nawet wpada w rozpacz przekonana, że absolutnie nie ma się w co ubrać. To skutkuje wycieczką do sklepu po kolejne ubrania, a sterta ciuchów rośnie. Rekordzistki kupują nowe ubrania mimo że w ich szafach znajdują się nienoszone ciuchy, od których nawet nie zdążyły odciąć metki. 

Zobacz również: Co roku kupujemy prawie 30 kg ubrań! Ile pieniędzy na nie wydajemy?

A co by się stało, gdyby wyeliminować ze swojego życia problem pt. “w co się dziś ubrać”? Postanowiła się o tym przekonać Marina Testino, popularna blogerka modowa, modelka i fotografka, która ma na koncie współpracę z największymi markami, takimi jak Chanel, Ralph Lauren czy Free People. Jej prace ukazały się m.in. na łamach “Vogue”, “Vanity Fair” oraz “WWD”. Oprócz tego Marina może też pochwalić się licznym gronem fanów - na Instagramie obserwuje ją już ponad 31 tys. osób. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marina Testino (@marinatestino) on

W przeciwieństwie do innych szafiarek, które na każdym zdjęciu publikowanych w mediach społecznościowych pozują w innych ubraniach, które następnie lądują w szafie i tam pozostają już na zawsze, Marina pragnie zwiększać świadomość na temat konsumpcjonizmu i go ograniczać. Postanowiła zacząć od siebie i dać swoim fanom dobry przykład. W związku z tym przeprowadziła niezwykły eksperyment pod hasłem #OneDressToImpress – przez dwa miesiące nie zmieniała ubrań.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marina Testino (@marinatestino) on

Dzień w dzień zakładała te same ciuchy, a postawiła na swoją ulubioną, czerwoną marynarkę, spodnie będące częścią kompletu oraz zwykły, biały t-shirt. Stylizacjami “z recyklingu” na bieżąco dzieliła się na Instagramie. Oto, jak tłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na ten eksperyment: 

Nieustannie biegałam od jednego eventu na drugi, w międzyczasie zmieniając outfit. Pewnego dnia po prostu zmęczyła mnie presja, aby wyglądać inaczej gdziekolwiek nie pójdę. Wtedy pomyślałam: “Dlaczego muszę wybierać coś nowego na każdy event? Co, jeśli postanowię ubierać się w to samo za każdym razem?”. Wybór nie zawsze musi oznaczać wybieranie czegoś nowego. Wybranie tego, że NIE chcę wybierać, okazało się totalnie wyzwalające 

- wyjaśniała Marina w rozmowie z mediami. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marina Testino (@marinatestino) on

Po dwóch miesiącach efekty eksperymentu okazały się naprawdę zdumiewające. Po pierwsze Marina odkryła, że dzięki wybieraniu za każdym razem tego samego zestawu ubrań ma o wiele więcej czasu. Oczywiście ze względów higienicznych blogerka regularnie prała wybrane ubrania. Po drugie Marina przekonała się o tym, że zyskała więcej pewności siebie i zaczęła się czuć bardziej komfortowo dokądkolwiek się wybierała - do pracy, na imprezy, na spacery po mieście. Przekonała się też o jednym – ludzi nie interesuje, w co się ubierasz i co masz na sobie. Najważniejsze jest to, czy ty sama czujesz się komfortowo w swoich ulubionych ubraniach. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marina Testino (@marinatestino) on

Moim celem było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest, abyśmy wszyscy stali się bardziej świadomymi konsumentami. Zrozumiałam, że ludzie zdają sobie sprawę z problemu, jakim jest konsumpcjonizm, ale niewiele z tym robią. Dzięki rozgłosowi w mediach wiele innych osób idzie za moim przykładem i organizują swoje własne akcje pod hasłem #OneDressToImpress. Bardzo się cieszę, że idea mojego projektu zainspirowała innych - właśnie taki był mój cel. 

Jak oceniacie akcję Mariny Testino? Zdecydowalibyście się na podobny eksperyment? 

Zobacz również: Prawie całą pensję wydaję na ciuchy. Ładne ubrania nie mogą być tanie. Agata

Oszukane klientki pokazują koszmarne ciuchy z Internetu. Ubrania miały wyglądać inaczej
Oszukane klientki pokazują koszmarne ciuchy z Internetu. Ubrania miały wyglądać inaczej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2019 08:43
Powiem tak... chu.j mnie to obchodzi
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie