Powstała galeria dla zwolenników minimalizmu i luksusu. Można w niej kupić wyłącznie rzeczy z second handu

Stanowi połączenie idei „less waste” i luksusu.
Powstała galeria dla zwolenników minimalizmu i luksusu. Można w niej kupić wyłącznie rzeczy z second handu
Fot. Unsplash
03.02.2019

Coraz częściej słyszymy o odrzuceniu konsumpcjonizmu i idei „less waste”. W myśl tego stawiamy na recykling i minimalizm. Staramy się kupować mniej i odnawiać produkty, którym można dać drugie życie. Jedną z osób, która wcieliła „less waste” w życie i stara się nią zarazić innych jest Anna Bergstorm – założycielka galerii handlowej, w której znajdują się jedynie produkty używane. To nie tylko ubrania, ale również rzeczy sportowe, rzeczy dla majsterkowiczów, zwierzaków i wiele innych. W galerii nie brakuje nawet kawiarni.

Najbardziej znienawidzone damskie buty. Faceci naprawdę ich nie znoszą

Galeria nosi nazwę ReTuna Återbruksgalleria. Powstała ona w nawiązaniu do idei recyklingu i nazwy miejsca, w którym się znajduje (Eskilstuna w Szwecji). Chociaż można w niej kupić tylko rzeczy używane, odnajdziemy tam elementy typowe dla innych galerii. Na przykład muzykę, zapachy i ciekawe rozmieszczenie produktów. Między innymi to odróżnia galerię second-hand od pchlich targów i typowych sklepów z używanymi rzeczami. Poza tym sprzedawane produkty są czyste i ładnie wyeksponowane. Nie trzeba grzebać w koszach z zakurzonymi i zabrudzonymi rzeczami. Galeria odzwierciedla zatem ideę „less waste” w luksusowej oprawie.

Galeria pozyskuje używane produkty z lokalnej społeczności. Codziennie przyjeżdżają dostawy. Rzeczy są segregowane i doprowadzane do porządku. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy nie wyrzucają wszystkiego do kosza. Poza tym dzięki galerii Bergstorm przybyło kilkadziesiąt miejsc pracy.

ZARA zmieniła swoje logo! Jest tak nieudane, że klienci się z niego śmieją…

Działalność Anny Bergstorm jest godna podziwu. Stanowi przykład wcielenia pożytecznej idei w życie i rozpowszechniania jej w lokalnej społeczności.

Źródło: noizz.pl

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ReTuna Återbruksgalleria (@retuna_aterbruksgalleria)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ReTuna Återbruksgalleria (@retuna_aterbruksgalleria)

Zeszyty w instagramowym stylu
Zeszyty w instagramowym stylu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2019 09:41
W sumie, nic tylko trzymać kciuki, żeby wypaliło. Może więcej ludzi zacznie kupować używaną odzież, jeśli nie będzie się to wiązało z godzinami przeszukiwania bałaganu w kosztach czy na wieszakach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie