Jak szybko wysuszyć pranie zimą? Oto tajemna metoda naszych babć

Słyszałaś o niej?
Jak szybko wysuszyć pranie zimą? Oto tajemna metoda naszych babć
Fot. Unsplash
20.01.2019

Dla wielu kobiet problem stanowi suszenie ubrań – zwłaszcza zimą. Latem nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystawia się suszarkę na zewnątrz i po krótkim czasie ubrania są suche. Wbrew powszechnemu myśleniu równie skuteczne jest suszenie ich na mrozie. Robiły to już nasze babcie i miały rację, korzystając z tego sposobu.

Klientka wściekła na sieciówkę. Zobacz spodnie, które wyprowadziły ją z równowagi

Tak naprawdę najgorsze, co możesz zrobić, to suszyć pranie na kaloryferze. W mieszkaniu panuje wtedy nieład i powstaje nieprzyjemna wilgoć. Suszarka też nie najlepiej się sprawdzi. W końcu zajmuje miejsce. Co zatem zrobić?

Wywieś pranie na zewnątrz, na mróz. Woda, którą jest przesiąknięte, przekształci się w lód, a ten w gaz i zniknie. Cały ten proces nosi nazwę sublimacja. Chociaż wątpliwe jest, aby nasze przodkinie go znały, dobrze wiedziały, co robią.

Suszenie prania na mrozie ma wiele zalet. Oprócz lepszych warunków w mieszkaniu, trzeba powiedzieć o świeżości wysuszonych ubrań i zabiciu wszystkich bakterii. Trzeba tylko pamiętać, aby nie wystawiać prania na noc. Może zacząć padać deszcz ze śniegiem, a wtedy ubrania nie wyschną.

Najgorsze sukienki na studniówkę. Z tych kreacji śmieje się później cała szkoła

Próbowałyście kiedyś tej metody?

Kupiły ciuchy w Internecie i zamarły. Przymiarka doprowadziła je do łez
Kupiły ciuchy w Internecie i zamarły. Przymiarka doprowadziła je do łez - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Ewelina (Ocena: 5) 29.05.2019 14:58
Albo jak normalny człowiek dobrze rozwiesi się pranie na suszarce i będzie po problemie. Ja kupiłam taką porządną z https://www.homedome.pl/ i nie ważne jaka jest pora roku pranie mi szybko schnie. Jak jest jakikolwiek problem wystarczy wieszać je naprzemian na drążkach.
odpowiedz
Seriously??? (Ocena: 5) 20.01.2019 16:12
Na zewnątrz jest smog.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie