Jaką część dochodów Polacy przeznaczają na ubrania? Nie uwierzysz...

Co kupujemy najczęściej?
Jaką część dochodów Polacy przeznaczają na ubrania? Nie uwierzysz...
Fot. Unsplash
04.03.2019

Czy Polacy dużo wydają na ubrania, buty, bieliznę i różnego rodzaju dodatki? Co kupują najczęściej i jaki procent miesięcznych dochodów na nie przeznaczają? Odpowiedź na to pytanie podaje w corocznym raporcie KPMG, ogromna firma międzynarodowa, która zajmuje się świadczeniem tzw. usług profesjonalnych (np. doradztwo podatkowe, audyt).

Klientka wściekła na sieciówkę. Zobacz spodnie, które wyprowadziły ją z równowagi

Z raportu wynika, że aż 46 proc. Polaków przeznacza miesięcznie na modę niedużo, bo około 10 proc. swoich dochodów. Wybór jest determinowany przez cenę, fason, jakość i trwałość produktów, czytamy na ofeminin.pl.

Co kupujemy najczęściej?

Na pierwszym miejscu znajdują się ubrania i bielizna. To zrozumiałe, bo niszczą się najszybciej. Mniej więcej raz na pół roku nabywamy buty. Torebki i biżuterię jeszcze rzadziej. Jest to spowodowane tym, że najbardziej cenimy styl casualowy, nie silimy się na elegancję.

Z raportu wynika, że nie można nas uznać za followersów mody. W ubieraniu się trzymamy się przyzwyczajeń. Nie śledzimy blogów modowych i nie czytamy artykułów na temat zmieniających się trendów. Po prostu przeglądamy to, co sklepy mają aktualnie do zaoferowania. Najczęściej są to sieciówki. Raport KPMG zawiera informację, że w nich ubiera się ponad 60 proc. Polaków. Nie stronimy też od second handów i bazarów. Co do dóbr luksusowych, posiada je mniejszość Polaków.

STUDNIÓWKA 2019: Buty i sukienki z MANGO (Przepiękne!)

A wy jak dużo wydajecie miesięcznie na modę?

Najmodniejsze modele torebek, które będziemy nosić w 2019 roku
Najmodniejsze modele torebek, które będziemy nosić w 2019 roku - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 11:40
Wczoraj zdecydowanie za dużo wydałam w Carry :D no ale idzie wiosna, trzeba było kupić kilka nowych rzeczy.
odpowiedz
Grażka (Ocena: 5) 04.03.2019 11:49
Taa...patrzac po zarobkach i cenach żywności oraz mieszkań w Polsce to i tak cud, że nie używamy listkow jak Adam i Ewa...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.03.2019 11:14
U mnie wygląda to różnie. Czasami potrafię wydać kilka tys zł w miesiącu na same ubrania, a czasami 0 zł, ale jednak częściej wybieram tę drugą opcje. :D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.03.2019 01:47
Skąd brać pieniądze na kupowanie najmodniejszych ciuchów, na jeden sezon?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie