Psychologia ubioru. Co mówi o tobie twój styl?

Dowiedz się więcej o psychologii ubioru.
Psychologia ubioru. Co mówi o tobie twój  styl?
Fot. Unsplash
10.09.2018

Są dziewczyny, które preferują styl sportowy, dziewczęcy, biurowy albo...męski. To kwestia gustu, a często także dopasowania do typu urody i sylwetki. Okazuje się jednak, że sporo mówi na temat osobowości. Przekonaj się, co oznacza twoja preferencja odnośnie stylu ubierania się.

Kontrowersyjny regulamin szkoły. Uczennice mogą nosić szorty, odsłaniać pępek i dekolt

Styl męski

Po pierwsze trzeba wspomnieć o zależności tego stylu z pewnymi cechami charakteru - z zasady przypisywanymi mężczyznom. Są to odwaga, niezależność i dominacja. Kolejna rzecz to wyrażanie przez te kobiety lekkiej pogardy do strojenia się i upiększania. Męski styl wyraża zatem w pewien sposób bunt przeciwko postrzeganiu płci w jednoznaczny sposób.

Styl wulgarny

Na pewno każda z was może zobaczyć go oczami wyobraźni. To na przykład krótka, obcisła spódniczka, a do tego wydekoltowana bluzka i buty na obcasach. Przeciętny Polak myśli sobie, że właśnie idzie przed nim dziewczyna lekkich obyczajów. To bardzo krzywdząca opinia i nie musi mieć cokolwiek wspólnego z prawdą. Według psychologii ubioru takie ubrania noszą dziewczyny, które bardzo dobrze czują się we własnej skórze i lubią brylować w towarzystwie. Podsumowując, lubią zwracać na siebie uwagę. Ale jest jeszcze jedna możliwość. Stroje wulgarne wybierają też osoby płci żeńskiej, które mają niskie poczucie własnej wartości zwłaszcza odnośnie inteligencji. W ten sposób z nim sobie radzą. Nadrabiają wyglądem.

19-latka wyrzucona z centrum handlowego za WULGARNY strój. Pokazała zdjęcia

Styl menelski

Pozornie niedopasowane ubrania, na pierwszy rzut oka trochę za duże, szaro-bure barwy – tak można mniej więcej określić ten styl. Z jednej strony może to być niechęć do zajmowania się sprawami urodowymi, ale przeważnie podłoże jest głębsze i również związane z samooceną. W tym przypadku bardzo niską. Ta osoba kompletnie nie chce zwracać na siebie uwagi. Woli żyć w cieniu innych. Gardzi sobą.

Styl młodzieżowy 

Można spotkać dojrzałe kobiety, które ubierają się jak nastolatki. Z jednej strony oznacza to tęsknotę za dawną beztroską i byciem nastolatką, a z drugiej niedojrzałość, niestabilność emocjonalną. Kobiety preferujące ten styl często zmagają się z poważnymi problemami, przechodzą kryzysy, a ubiór symbolizuje ucieczkę do szczęśliwej przeszłości. Młodzieżowy strój to symbol buntu wobec jakiejś sytuacji.

Styl biurowy

Ołówkowa spódnica i bluzka zapięta pod szyję albo garnitur najlepiej go charakteryzują. Niejednej osobie kojarzą się z pancerzem. W przypadku psychologii ubioru skojarzenie jest bardzo trafne. Tak ubierają się osoby, które chcą wtopić się w tłum, lubią schematyczne działanie oraz funkcjonowanie w strukturze. Ład i porządek to ich ulubione określenia. Kobiety wybierające ten styl nie lubią niespodzianek, wszystko powinno przebiegać według ich planu. Nagle wydarzenia wytrącają je z równowagi. Upodobanie do uniformu może także oznaczać niechęć do pokazywania siebie od strony osobistej. Dana osoba najlepiej czuje się, kiedy jest postrzegana przez pryzmat swojego życia zawodowego.

Styl luźny

Składają się na niego luźne spodnie i bluzki. Osoba preferująca ten styl nie zakłada na siebie nic obcisłego. W ten sposób wyraża upodobanie do wolności i swobody działania. Nie znosi reguł i sztywnych schematów postępowania. Często ten styl można spotkać u osób z artystycznymi zdolnościami.

10 rzeczy z nowej kolekcji MANGO, które chcemy nosić jesienią

Styl na cebulkę

Jak wiadomo, składa się on z wielu warstw ubrań. Wiele wskazuje na to, że takie osoby boją się ludzi, a dokładnie ich nieuprzejmości, a nawet okrucieństwa. Trudno im się zdobyć na zaufanie w stosunku do nich.
 

Kolekcja Orsay x Jessica Mercedes
Kolekcja Orsay x Jessica Mercedes - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.09.2018 02:34
Ale nudne stereotypy... zaden czlowiek nie chodzi caly dzien ubrany w ten sam sposob. Styl sie zmienia, zwlaszcza z pora roku na litosc boska. To nie san francisko, to Polska! Temperatury wahaja sie od 30 stopni do - 30! Na rower nikt nie zalozy olowkowej spodnicy. W wolny dzien, idziemy do sklepu nieformalnie ubrani, zwykle w spodnie i bluzke. Na oficjalne wyjscie buty na obcasie i sukienka. Do pracy roznie. W zaleznosci od pracy. Zacznijcie pisac normalne artykuly z sensem!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie