Sukienka tej 18-latki wywołała ogromny skandal. Teraz musi się z tego tłumaczyć

O tej kreacji na szkolny bal mówią dzisiaj wszyscy.
Sukienka tej 18-latki wywołała ogromny skandal. Teraz musi się z tego tłumaczyć
źródło: Twitter (twitter.com/daumkeziah)
05.05.2018

Już dawno żadna kreacja nie wzbudziła aż takich emocji i nie była tak szeroko komentowana. To chyba najgłośniejszy przypadek od momentu, kiedy Lady Gaga pojawiła się publicznie w sukni z surowego mięsa. Tym razem jednak wcale nie chodziło o artystyczną prowokację, a w centrum potężnego skandalu znalazła się niepozorna nastolatka.

Zobacz również: Po wizycie kuriera prawie dostały zawału. Nie tak miała wyglądać zamówiona sukienka...

Keziah Daum kilka dni temu wybrała się na najważniejszą imprezę w swoim życiu. Chodzi o prom, czyli amerykański odpowiednik polskiej studniówki. To zabawa przeznaczona dla uczniów ostatnich klas szkoły średniej, którzy kończą ten etap edukacji. Do złudzenia przypomina nasz bal maturalny.

Dziewczyna długo przygotowywała się do tego wydarzenia. Wreszcie udało jej się jednak zdobyć wymarzoną sukienkę i liczyła na świetną zabawę. Teraz musi się z niej tłumaczyć. O co poszło?

Kilka dni temu amerykańska nastolatka opublikowała na Twitterze serię zdjęć ze swojej studniówki. Możemy na nich zobaczyć dokładnie kreację Keziah, jej partnera oraz przyjaciół z klasy. Na pierwszy rzut oka nie widać tu żadnej kontrowersji. Do czasu…

Chwilę później dziewczyna została skrytykowana przez internautów z powodu „profanowania ich kultury”. Miała się tego dopuścić zakładając na siebie taką, a nie inną sukienkę.

Problem polega bowiem na tym, że ta do złudzenia przypomina qipao, czyli najpopularniejszy tradycyjny chiński ubiór kobiecy. A nastolatka na Chinkę nie wygląda.

Zobacz również: Założyła te spodnie i wszyscy zaczęli się z niej śmiać. Dopiero później zorientowała się, że...

kontrowersyjna sukienka

źródło: Twitter (twitter.com/daumkeziah)

 „Moja kultura nie ma nic wspólnego z twoją cholerną sukienką na studniówkę”. „To nie jest zwyczajna kiecka. Dla nas ma znaczenie symboliczne i w ten sposób na pewno nie doceniasz naszej kultury”, „Nigdy nie próbuj wjechać do Chin” - krytykują ją internauci.

Keziah odniosła się do tych zarzutów: „Nie miałam zamiaru dyskredytować chińskiej kultury. W ten sposób zdecydowałam się ją docenić. Nie usunę mojego wpisu, bo nie zrobiłam nic, poza okazaniem miłości do niej. To tylko piep*** sukienka. I jest piękna.

Pod zdjęciami pojawiły się tylko pojedyncze głosy wsparcia, także ze strony Azjatów. „W żaden sposób mnie nie obraziłaś. Wyglądasz fenomenalnie”.

Zobacz również: 4 rzeczy, których NIGDY nie zakładaj na czyjś ślub! (Oprócz białej sukienki)

kontrowersyjna sukienka

źródło: Twitter (twitter.com/daumkeziah)

Może się wydawać, że to tylko burza w szklance wody, ale niepozorne zdjęcia amerykańskiej nastolatki są szeroko komentowane. Wpis zdobył już niemal 100 tysięcy polubień i ponad 20 tys. komentarzy. W większości bardzo negatywnych.

Z kolei wypowiedź Jeremy`ego Lama, który najgłośniej ją skrytykował, zyskała 180 tys. polubień i 60 tys. odpowiedzi.

Kto by pomyślał, że niepozorna sukienka może wywołać tak duże emocje i doprowadzić do otwartego konfliktu między narodami.

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2018 10:23
Ładna nastolatka i według mnie jest normalnie ubrana :)
odpowiedz
Marie Rose (Ocena: 5) 07.05.2018 16:04
Zajebista sukienka, szkoda tylko, że się taka afera zrobiła.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2018 15:14
Jeremy Lam, jak sądzę naturalizowany Amerykanin prezentuje się w swoim awatarze ubrany po europejsku, z czapeczką adidasa na głowie, obleśnie rozkraczony i śmie zarzucać obrazę jego kultury (której?) dziewczynie, która "śmiała" ubrać się w chińską sukienkę. Dlaczego sam nie chodzi w mandaryńskim stroju? HIPOKRYTA do tego wyjątkowo bezczelny!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2018 14:00
Mam w domu chińskie pałeczki, boję się nalotu Chińczyków. Co robić?
odpowiedz
hmhm (Ocena: 5) 06.05.2018 12:38
co za de.bile 'te chinczyki'
odpowiedz

Polecane dla Ciebie