Czemu służy ta pętelka przy butach? Zdziwisz się, jak wiele ma zastosowań!

Zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi. To błąd.
Czemu służy ta pętelka przy butach? Zdziwisz się, jak wiele ma zastosowań!
źródło: Unsplash
24.09.2017

Mogłoby się wydawać, że o butach wiemy wszystko. To przecież niezbyt skomplikowany wynalazek. Wystarczy je założyć i nosić. Ułatwiają poruszanie się, a odpowiednio dobrane także upiększają. Jednak wciąż skrywają pewną tajemnicę. Wszyscy ją widzą, ale mało kto wie, do czego tak naprawdę służy. Mowa o charakterystycznej pętelce.

Ta obecna jest z tyłu większości butów, zwłaszcza tych sportowych. Po co? Rzadko się nad tym zastanawiamy, a jeśli nawet, to dostrzegamy maksymalnie jedno, może dwa zastosowania. Okazuje się jednak, że jest ich znacznie więcej. Bootstrap (bo tak nazywa się tę część obuwia w języku angielskim, a wciąż brakuje polskiego odpowiednika) to bardzo praktyczny gadżet.

Dowiedz się więcej i zacznij korzystać z jego niezwykłych właściwości…

Zobacz również: Po jakim czasie trzeba wyrzucić stanik i kupić nowy? (Nie spodoba Ci się to)

 

pętla z tyłu buta

źródło: Unsplash

Ułatwia zakładanie i ściąganie

To chyba najbardziej oczywiste zastosowanie tej pętelki. Wystarczy za nią chwycić, aby wygodnie wsunąć obuwie na stopę, a później je ściągnąć.

Przenoszenie

Wyobraź sobie bardzo brudne buty, które trzeba przenieść z przedpokoju do łazienki, aby je umyć. Trzymanie za ubłocone podeszwy lub cholewki mija się z celem. Wystarczy chwycić za pętlę z tyłu obuwia.

Zobacz również: Właścicielka ogromnego biustu przymierzyła najmodniejszy stanik sezonu. Nie uwierzysz, co zrobił z jej piersiami...

pętla z tyłu buta

źródło: Unsplash

Pranie

Niektóre buty sportowe można spokojnie czyścić w pralce. Żeby trzymały się razem, wystarczy przewiązać pętle sznurówką i para na pewno nie zapląta się w inne prane rzeczy.

Suszenie

Po praniu buty trzeba oczywiście wysuszyć. Jeśli chcesz je powiesić na sznurku - nie musisz ściskać klamerkami części narażonych na odkształcenia. Wystarczy chwycić za pętelki.

Zobacz również: Rozdawali coś za darmo? Nie! To kolejna bitwa w Lidlu! [VIDEO]

pętla z tyłu buta

źródło: Unsplash

Stabilizacja

Jeśli czujesz, że but niewystarczająco przylega do stopy i rusza się przy każdym kroku - możesz przeciągnąć sznurówki przez pętle z tyłu obuwia. Buty pozostaną na swoim miejscu i będą trzymały się kostki.

Bezpieczeństwo

W obuwiu sportowym boostrapy są w całości wykonane lub chociaż w części pokryte materiałem odbijającym światło. To zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Zwłaszcza po zmroku.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.09.2017 21:35
"zapląta"...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie