Była pracownica zdradza sekrety H&M. Spodziewałaś się TEGO?!

O tym nie wiedzą nawet najwięksi fani szwedzkiej sieciówki.
Była pracownica zdradza sekrety H&M. Spodziewałaś się TEGO?!
Fot. iStock
19.04.2017

Praca w handlu ma swoje dobre i złe strony. Jednym z niewątpliwych przywilejów jest możliwość poznania tej branży od podszewki. Sprzedając innym, sami stajemy się bardziej świadomymi klientami. Poznajemy sztuczki stosowane przez firmy i ich sekrety, o których głośno się nie mówi. Dobrze wie o tym Ashley Cooke, która przez 4 lata była ekspedientką w sklepie H&M.

Była pracownica jednej z największych marek odzieżowych na świecie zdecydowała się ujawnić „najbardziej skrywane tajemnice” szwedzkiego giganta. Kobieta na łamach serwisu popsugar.com zdradziła to, o czym większość z nas nie ma pojęcia. Nawet jeśli regularnie kupujemy tam ubrania.

Jej rady mogą okazać się bardzo przydatne, kiedy kolejny raz odwiedzisz sklep z charakterystycznym czerwonym logo.

Zobacz również: Ta torebka z Zary oburzyła internautki. Chodzi o jej kontrowersyjny kształt...

 

H&M

źródło: H&M (hm.com)

1. Zawsze możesz dostać zniżkę

H&M jest firmą proekologiczną. Sieć przyjmuje od swoich klientów używane ubrania, które zamiast trafić do kosza - zostaną przerobione na nowe. Z uzyskanych w ten sposób włókien szyte są stroje z kolekcji Conscious. Za każdy taki dar otrzymujesz rabat na zakupy.

2. Numeracja jest zaniżona

Zanim wpadniesz w kompleksy, bo od lat nosisz spodnie w rozmiarze 38, a w H&M nie mieścisz się nawet w 40 - spokojnie. Była sprzedawczyni twierdzi, że to całkowicie normalne. Sieć stosuje własną rozmiarówkę, która może nie mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

Zobacz również: Ta bluzka H&M natychmiast znika z półek, bo wszyscy chcą ją mieć! Ładna?

H&M

źródło: H&M (hm.com)

3. Jak nie zgubić się w sklepie?

Każdy salon H&M podzielony jest na działy, które znajdują się dokładnie w tym samym miejscu. Przy samym wejściu znajdziesz modę codzienną dla silnych i niezależnych kobiet. Tuż obok umieszczane są najmodniejsze aktualnie ubrania, które są nieco droższe, ale dostępne w mniejszej ilości. Dalej znajduje się dział z kreacjami wieczorowymi. Dalej: współczesna klasyka - stroje bardzo eleganckie i lepszej jakości. Kolejne sekcje to Divided: dla kobiet młodych, zabawnych i beztroskich - pełno tu żywych kolorów i szalonych wzorów oraz L.O.G.G. - ubrania miękkie, swobodne, często plażowe i piknikowe.

4. Zakupy online różnią się od stacjonarnych

W sklepie internetowym warto zajrzeć do działu „Trend”, gdzie znajdują się stroje przecenione, a także takie, których nie znajdziesz w salonie stacjonarnym. Jeśli szukasz nowości - w tym przypadku także sprawdzi się Internet. Ubrania najpierw sprzedawane są w Sieci, a dopiero po 2-3 tygodniach trafiają do sklepów.

Zobacz również: H&M Mierz wyżej - Kobiece wzory i sportowe fasony na trening na lato 2017

H&M

źródło: H&M (hm.com)

5. Kiedy najlepiej robić zakupy?

Była sprzedawczyni nie ma wątpliwości, że najlepiej zrobić to między 9.00 a 12.00. Sklep jest wtedy czysty, a wszystkie zwrócone lub odwieszone w przymierzalniach rzeczy wróciły już na swoje miejsce. Wtedy nie ma również kolejek, a obsługa jest najbardziej chętna do pomocy.

6. Zacznij poszukiwania miesiąc wcześniej

Autorka tego poradnika twierdzi, że H&M to świetne miejsce, aby kupić najbardziej podstawowe części garderoby, które posłużą jako baza dla stylizacji. Te jednak szybko się wyprzedają, dlatego jeśli szukasz czegoś na jesień - zacznij odwiedzać sklep pod koniec lata. Najlepiej robić to 1-2 miesiące przed danym sezonem.

Komentarze (9)

Ocena: 3.89 / 5
gość (Ocena: 3) 03.10.2017 16:49
Wow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 14:33
Brak słów...
odpowiedz
Yukkiyo (Ocena: 5) 27.04.2017 22:40
Wow, nieźle.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.04.2017 15:46
To nie są żadne sekrety tylko reklama firmy. Ja HiM omijam szerokim łukiem od kiedy gacie męża rozwaliły się po miesiącu noszenia. Nawet ciuchy z dyskontów wytrzymują dłużej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2017 17:42
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo