Liceum instruuje swoje uczennice: „Tak ubierają się dobre dziewczyny”. A co noszą te złe?

Wytyczne dyrekcji wywołały skandal. Szkoła nie może ingerować w nasz wizerunek?
Liceum instruuje swoje uczennice: „Tak ubierają się dobre dziewczyny”. A co noszą te złe?
źródło: Twitter (twitter.com/LILwillingham)
03.04.2017

Niedawno jedna z katolickich szkół średnich w Stanach Zjednoczonych stworzyła poradnik dla uczennic, w którym instruuje, jak nie powinny ubierać się na imprezy organizowane w placówce. Wybuchł skandal, bo dyrekcja bezceremonialnie ingeruje w wizerunek nastoletnich dziewcząt, zakazując im m.in. odsłaniania nóg. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej.

Licealistka Lily kilka dni temu opublikowała na Twitterze zdjęcie przedstawiające szkolną tablicę. Widzimy na niej fotografie kilku sukienek i wyraźną sugestię, które kreacje są zakazane na studniówce. Rygorystyczne wytyczne to nie wszystko. Internautów rozwścieczyły również piętnujące uczennice dopiski.

Wynika z nich, że jeśli chcesz zasłużyć na miano „dobrej dziewczyny”, musisz ubrać się w określony przez dyrekcję sposób.

Zobacz również: Szokujący poradnik: Tak NIE MOŻE ubierać się katoliczka. Zobacz zakazane kreacje!

 

jak się ubrać na studniówkę

źródło: Twitter (twitter.com/LILwillingham)

Ta kreacja została zaakceptowana przez dyrekcję liceum. Przede wszystkim dlatego, że zasłania nogi i plecy. Możemy tylko podejrzewać, że dekolt również jest mocno zabudowany. Ale to tylko część problemu. Jeszcze większe emocje wzbudził dopisany na kartce komentarz:

„Wybierasz się studniówkę? Tak, jesteś dobrą dziewczyną

Jak łatwo się domyślić, na tablicy nie zabrakło również zdjęć nieodpowiednich kreacji. Jeśli założysz coś równie wyzywającego, to już na pewno nie jesteś dobrą dziewczyną.

Zobacz również: Najbardziej WULGARNA prezenterka telewizyjna na świecie. Dekolt do pasa!

 

jak się ubrać na studniówkę

źródło: Twitter (twitter.com/LILwillingham)

Jedna z zakazanych kreacji - odsłonięty brzuch i noga zostały uznane przez dyrekcję za niedopuszczalne. To nie dziwi, bo szkolna impreza nie jest dobrym miejscem do odsłaniania ciała. I ponownie dopisek?

„Wybierasz się na studniówkę? Nie, nigdzie nie idziesz

Na czarnej liście znalazły się również dwa inne typy sukienek. Czy naprawdę są aż tak wulgarne?

jak się ubrać na studniówkę

źródło: Twitter (twitter.com/LILwillingham)

I tym razem dyrekcja ma do przekazania uczennicom jedno: „Wybierasz się na studniówkę? Nie, nigdzie nie idziesz”.

Przesadzili?

Zobacz również: Jak nie zmasakrować swojej figury źle dobranymi ubraniami?

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.04.2017 20:32
No takie czasy nadeszły, że tłumaczyć trzeba łopatologicznie pewne zasady, które niegdyś były oczywiste. W Polsce by się też to przydało, bo to jak niektóre dziewczęta noszą się na co dzień, a także na bardziej dostojne okazje woła o pomstę do nieba. I nie chodzi tutaj o wyglądanie jak "święta pitucha", tylko o zachowanie przyzwoitości, dobrego smaku. A można naprawdę wyglądać ładnie i seksownie oraz przyzwoicie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2017 17:17
przeginaja laski, które przychodzą na wpół nagie na takie zabawy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2017 15:44
I tak sa tolerancyjni. W Polsce to by wszystko było zakazane, co am gołe ramiona, pla
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2017 15:03
A ja uważam, że studniówka to pierwszy bal i jednak idą na nią "dorośli" już ludzie. Niech ubierają co chcą, najwyżej narażą się na szykany ze strony rówieśników lub w radykalnych przypadkach na niewpuszczenie do lokalu, ale no zabranianie w tym wieku jest już bez sensu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.04.2017 09:03
Ja i tak na studniówkę nie założyłabym sukienki z całym odkrytymi plecami ani z wycięciami na brzuchu, to jednak impreza szkolna i wypada mieć trochę klasy. Elegancka sukienka z dekoltem albo odsłonięte nogi będą w porządku ale coś co jest opięte do granic możliwości i jeszcze ma wycięcia po prostu nie wypada.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo