Awantura o BURKINI: Europejska sieciówka sprzedaje stroje kąpielowe dla muzułmanek

Nietypowa kolekcja plażowa na lato 2016. O co tyle krzyku?
Awantura o BURKINI: Europejska sieciówka sprzedaje stroje kąpielowe dla muzułmanek
fot. marksandspencer.com
09.04.2016

Mało która kolekcja znanej sieciówki wzbudza tak ogromne emocje. Najnowsza propozycja firmy Marks & Spencer natychmiast zyskała spory rozgłos i to nie koniecznie w mediach zajmujących się modą. Tym razem chodzi bowiem o coś więcej, niż tylko strój. Niektórzy twierdzą, że stawką jest tożsamość kulturowa naszego kontynentu. O co tyle krzyku?

Brytyjski gigant odzieżowy wprowadził do sprzedaży dwa modele burkini, czyli stroju kąpielowego przeznaczonego dla konserwatywnych muzułmanek. Znacznie różni się od znanego w krajach Zachodu bikini, bo składa się z długich spodni, bluzki z długim rękawem oraz połączonego z nią nakrycia głowy. Islamska plażowiczka w ten sposób pokazuje jedynie swoją twarz, dłonie i stopy.

Reakcji można było się spodziewać.

Zobacz również: Co to jest BURKINI? Zobacz strój kąpielowy dla muzułmanek w całej okazałości!

 

burkini

fot. marksandspencer.com

Chociaż sieciówka zapewnia, że to „tradycyjny strój bez stylistycznych kompromisów”, komentatorzy widzą w niepozornych wdziankach drugie dno. Zdaniem krytyków to najlepszy dowód na to, że islam zaczyna dominować w Europie. Nigdy wcześniej zachodnie koncerny odzieżowe nie próbowały się tak bardzo przypodobać muzułmanom.

To nie pierwszy taki przypadek - jakiś czas temu szwedzka firma H&M wprowadziła do sprzedaży hidżaby, czyli kwadratowe chusty zakrywające włosy, uszy i szyję wierzącej wyznawczyni Allaha. Na to samo zdecydował się dom mody Dolce & Gabbana.

Naprawdę jest się czym oburzać?

Zobacz również: PROJEKTY DLA MUZUŁMANEK OD DOLCE&GABBANA

 

burkini

fot. marksandspencer.com

Strój kąpielowy dla muzułmanki od Marks & Spencer

burkini

fot. marksandspencer.com

Strój kąpielowy dla muzułmanki od Marks & Spencer

 

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2016 20:46
won
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2016 19:33
No i pieknie!:/ Wszyscy muzulmanie won z europy! to jest nasz kontynent, ludzi bialych! nasza kultura! won od naszej kultury! chcecie sie kapac u nas? Musicie zalozyc kostium kapielowy jako obowiazuje w Europie. Nie podoba sie? To WYPAD DO SIEBIE!!! Nasz kontynent, nasze zasady!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2016 22:21
Im chodzi o kase. Dla nich to będzie niezły zysk.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2016 12:07
Moim zdaniem odsłania z dużo...Jeszcze dłonie, stopy twarz i będzie ok ale teraz ?...sory ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2016 09:41
Wielkim koncernom jest wszystko jedno, jeśli wyprodukowanie zestawu do bicia żon przyniosłoby im zyski i nie wywołało zbytniego oburzenia - raz dwa na półkach by stały piękne skórzane pasy opatrzone cytatami z Koranu. Im jest wszystko jedno czy płacą za daną pracę głodowe stawki dzieciom w Indiach, które pracują po 3/4 doby i śpią w miejscu pracy na drewnianych ławkach. Jest im wszystko jedno, liczy się tylko to czy hajs się zgadza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie