Ekologiczne pierścionki z trawy – hit czy kit?

Zamiast brylantów - trawa, a złotego puzderka – miniszklarnia. Ekologiczne pierścionki z trawy robią furorę za granicą. Czy przypadną do gustu i wam?
Ekologiczne pierścionki z trawy – hit czy kit?
17.02.2009

Zamiast brylantów - trawa, a złotego puzderka – miniszklarnia. Ekologiczne pierścionki, bo o nich mowa, robią za granicą furorę. Ich twórca i pomysłodawca, islandzki projektant, Hafsteinn Juliusson, łączy sztukę jubilerską haute couture z ekologicznym trendem. „Rosnąca biżuteria na nowo definiuje współczesne wartości. To projekt mający przybliżyć z powrotem naturę do człowieka” – przyznaje w rozmowie z dziennikarzami.

W skład jego kolekcji wchodzą fantazyjne pierścionki z oczkiem, z soczyście zielonej, bardzo zadbanej i równo przyciętej trawki. Do wyboru są różne kształty – od okrągłych, przez prostokątne, po kastety. Dodatkowo, każdy pierścionek zapakowano w pudełko spełniające rolę miniszklarni (gdzie roślinka może się zregenerować) oraz wyposażono w zraszacz. Jak informuje na swojej stronie internetowej Hafsteinn Juliusson, bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja trawy. Należy ją regularnie podlewać, nawozić i przycinać, a dzięki temu biżuteria nie straci na urodzie i będzie kwitła razem z tobą :).

Przyjazna środowisku biżuteria to swego rodzaju artystyczny eksperyment i ekologiczny manifest, który wywołał sporo kontrowersji. Ciekawe, czy trend ten przyjmie się również u nas? Co sądzicie o naturalnych pierścionkach z trawą w roli głównej? My jesteśmy na tak, szczególnie, że wiosna tuż-tuż, a nic nie poprawia humoru tak bardzo, jak stylowy dodatek na nowy sezon.

Zobacz także:

Kolorowe mokasyny - hit czy kit?

Szpilki za 120 tysięcy złotych!

Czy założyłabyś na imprezę czarny kombinezon?

Weronika Woronowska

Polecane wideo

Komentarze (382)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2010 17:03
zajebiste sa ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2010 12:53
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2009 01:26
Pierścionek na zdjęciu to kit, ale ogólnie pomysl mi sie podoba
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2009 12:18
yy kit.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2009 18:11
bez przesadyz tą ekologią. Ludzie robią organiczne pierścionki a wszystko inne leży i kwiczy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie