Czy założyłabyś szpilki w sportowym stylu?

Buty na obcasie do niedawna kojarzyły się z niczym niezmąconą elegancją. Obecnie mogą mieć wiele różnych wcieleń. Także sportowe.
Czy założyłabyś szpilki w sportowym stylu?
09.01.2009

Buty na obcasie do niedawna kojarzyły się z niczym niezmąconą elegancją. Były stosownym dopełnieniem szykownego stroju niezależnie od pory dnia. Za czasów Ludwika XIV stanowiły symbol społecznego statusu, na Dalekim Wschodzie były narzędziem, którym deformowano kobiece stopy. Dziś są dostępne dla każdej z nas i mimo że czasami kojarzą się bólem, to, jak mawiają Francuzki: "trzeba cierpieć, żeby być piękną".

Buty na podwyższeniu - czy to na obcasie, koturnie czy też platformie, ewoluowały przez wieki. Obecnie, projektanci prześcigają się w walce o oryginalność i niepowtarzalność, a i tak zazwyczaj powielają pomysły z dalekiej przeszłości. Zwykłe szpilki stały się nudne, więc jedni tworzą wariacje na temat obcasów, drudzy majstrują kosmiczne podeszwy, a inni całkowicie zmieniają charakter buta - z eleganckiego w sportowy.

W sklepach, w czasie karnawału, pojawiły się nietypowe czółenka, wyposażone w suwak (Pull & Bear, 169 zł) albo zapinane na rzepy (Topshop, 329 zł), wykonane z futurystycznego tworzywa. Kolor - obowiązkowo srebrny, o mroźnym połysku. Naszym zdaniem, to alternatywa dla klasycznych, bardziej kobiecych modeli, która może być pierwszym kroczkiem w stronę szpilek dla zwolenniczek sportowego stylu. Jeśli dotychczas głosiłaś umiłowanie dla tenisówek, może czas przełamać mury osobistej konwencji i zaszaleć w karnawale na nogach przyozdobionych tego rodzaju nietuzinkowymi butami?

Na pewno nie są dobrym pomysłem na bal studniówkowy, którego forma zazwyczaj wymaga szczególnej elegancji, ale mamy nadzieję, że okazji do zabawy nie będzie wam brakować. Czy na jedną z planowanych imprez założyłybyście sportowe szpilki?

Komentarze (221)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2011 00:39
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2010 21:16
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2009 18:41
suuuuuuuuuuuuuuuuuuper ..!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2009 21:35
śliczne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2009 18:08
Też mam te z Pull&Bear ;) Są świetne i boskie a na dodatek prawie do wszystkiego pasują :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo