Kamienny naszyjnik Husseina Chalayana

W tym sezonie mieliśmy już naszyjniki z kilkunastu bransoletek, ale Chalayan pobił na głowę Van Notena, każąc modelkom nosić kamienie na szyi.
Kamienny naszyjnik Husseina Chalayana
18.10.2008

Projektanci w swoich koncepcjach strojów czasem za bardzo odpływają, specjaliści od mody awangardowej, jak Martin Margiela, Comme des Garcons czy Jean Paul Gaultier, tworzą na pograniczu mody i sztuki. Jednak motywów działania Husseina Chalayana ciężko się doszukać - założył modelce naszyjnik składający się z kamieni.

Chalayan zawsze słynął z nowatorskiego podejścia do zagadnienia mody i lubił prowokować. Jego dyplomowa kolekcja została zrobiona z rozkładającego się jedwabiu, który Hussein zakopał wcześniej w ogródku swojego domu. To pozwoliło mu zaistnieć w świecie mody, a jego pozycję ugruntowały kolekcje w stylu tej, zrobionej z cukru, którą modelki jadły w trakcie pokazu.

Kamienie na szyi sprawiają, że kobiety wyglądają pierwotnie. Fakt, dodaje im to siły i mocy, ale jednocześnie ukrywa szyję, która jest przecież jednym z atrybutów seksualności. Pomysł ten wpisuje się w prowokacje Chalayana, który z mody tworzy widowisko, a strój wcale nie musi być strojem w standardowym tego słowa znaczeniu.

Polecane wideo

Komentarze (84)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 18:59
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Dżyzys... ;/ Już nie wiedzą co wymyśleć... poprostu im się nudzi... ;| Niedługo dojdzie do tego, że będziemy majty na głowie nosić, a włosy spinać w skarpety... ;||[/quote] hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha:D ale się uśmiałam! taaaa mas zrację!!!:D[/quote] ZGADZAM SIĘ!!! GŁUPOLE!!! Ja w życiu bym nie założyła tego g***a!!! Te modelki dla fory zrobią wszystko! Mnie to by szyja jak chole** bolała!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.10.2008 17:53
HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2008 18:25
BEZNADZIEJA!!!!! NAWET JAKBY BYŁA NAJLEPSZA MODA NA TAKIE COŚ NIGDY BYM NIE ZAŁOŻYŁA... WOLĘ MOJĄ ARAFATKĘ:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2008 01:08
[quote="Gosc"]Dżyzys... ;/ Już nie wiedzą co wymyśleć... poprostu im się nudzi... ;| Niedługo dojdzie do tego, że będziemy majty na głowie nosić, a włosy spinać w skarpety... ;||[/quote] hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha:D ale się uśmiałam! taaaa mas zrację!!!:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2008 22:26
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jestem wielka bo kiedys napisalam ze zaniedlugo zaczna kamienie wieszac na szyi i buty robic z asfaltu i mam racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla mnie to nic ciekawego kamienie na szyi powiesic moze i wwymyslic kazdy!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie