Sztuczne futerko - hit czy kit?

Futra są przebojem tej zimy. Na szczęście, moda na te naturalne dawno przeminęła, ale tu pojawia się pytanie - czy sztuczne nie są tandetne?
Sztuczne futerko - hit czy kit?
17.10.2008

Futra są przebojem tej zimy. Nosimy je jako samodzielne nakrycia, w formie kamizelek albo jako szaliki, mufki czy etole. W popularnych sklepach zaroiło się od futrzanych ciuchów, rzecz jasna - sztucznych. Często są to bardzo wiarygodne imitacje, ale czy to nie rujnuje całej idei posiadania tego z założenia ekskluzywnego okrycia?

Naturalne futra z norek, gronostajów czy nawet z lisa kosztują kilkaset tysięcy złotych. Dla przykładu: brązowa kurtka Aryton to wydatek rzędu 11 tysięcy złotych. Naturalne, że nie mając do dyspozycji takich kwot lub troszcząc się o los zabijanych zwierząt, wybierzemy okrycie ze sztucznego futra. Znaleźliśmy takie w większości sklepów - od H&M i Bershki, poprzez Zarę czy Promod, aż do Galerii Centrum.

W tej ostatniej wpadło nam w ręce futerko w formie kurteczki z kołnierzykiem. Jest w srebrnoszarym odcieniu, z przodu zapinane na suwak. Kosztuje 249 złotych, więc niewiele, jak na ciepłe zimowe okrycie wierzchnie. Niestety, bardziej pasuje do sportowego stroju niż do eleganckiej sukienki. Jak oceniacie ten ciuszek? Hit czy może kit?

Polecane wideo

Komentarze (122)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2009 00:45
Kit. Nie ma ładnych sztucznych futer. A buty tylko z naturalnej skóry są zdrowe i wygodne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2008 22:22
Ten kto myśli że sztuczne futerka to jest kit i lepsze są naturalne to chyba naprawdę są bez uczuć. Wiecie ile zwierząt musi ucierpieć na takie futro, które jeszcze nieestetycznie wygląda. Masakraaaa... żal mi takich ludzi !
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2008 17:33
a dla mnie kit. fufufu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2008 18:27
sztuczne futra to nigdy nie będzie kit! naturalne według mnie to jest shit jakich mało...nie rozumiem zresztą całej idei noszenia futer,gdzie tu elegancja?to tylko zabijanie niewinnych zwierzą tylko po to aby zaspokoić chore ludzkie zachcianki!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2008 20:37
hit
odpowiedz

Polecane dla Ciebie