Młodzi projektanci na Polskim Tygodniu Mody – GALERIA!

Polish Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym rodzimym świecie mody! My też tam byliśmy!
Młodzi projektanci na Polskim Tygodniu Mody – GALERIA!
11.05.2010
>

Po Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku czy Tokio, przyszła kolej na Łódź. Już po raz drugi zorganizowano tam Polish Fashion Week,  podczas którego odbyły się czołowe pokazy oraz konkursy dla młodych projektantów.

W piątek 7 maja w ramach Polskiego Tygodnia Mody odbył się konkurs Złota Nitka. Wielki prestiż konkursu sprawia, że jest on niezwykle popularny wśród młodych adeptów sztuki projektowania ubioru. W tym roku zostało zgłoszonych 139 kolekcji. W finałach zobaczyliśmy po 10 kolekcji w kategoriach Pret–a–porter i Premiere Vision.

 

złota nitka
Z kolei w kategorii Premiere Vision wygrała Kamila Gawrońska – Kasperska za kolekcję „Metropolis”. Projektantka zaprezentowała kolekcję utrzymaną w trzech kolorach: bieli, czerni i czerwieni. Autorka  inspirowała się futurystyczną estetyką filmu „Metropolis” Fritza Langa. W jej projektach przeważały geometryczne formy, opatrzone symbolicznymi dodatkami.

Jury medialne przyznało pierwsze miejsce kolekcji „Echo” Anety Zielińskiej (Pret-a-porte) i „Metropolis” Kamili Gawrońskiej – Kasperskiej  (Premiere Vision). Wyróżniono kolekcje: Wioli Wołczyńskiej – Bryćko „Cossack”,  Anny Ziemniak „4AM”, Natalii i Aleksandra Ursuliak „The day before christmas”, Katarzyny Ochockiej „Dolls” oraz Martyny Lipińskiej i Pauliny Banaszewskiej „Accomodamento”.

 

projektowanie ubioru

Międzynarodowe Targi Łódzkie przyznały również honorową „Złota Nitkę” założycielom Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Wieczór uświetniła swoim premierowym pokazem Roksolana Bogucka, ukraińska projektantka światowej sławy.

Info: Fashionweek.pl

Już jutro szukajcie na Papilocie kolejnej porcji wieści z Łodzi!

Zobacz także:

Porada stylistek: Z czym nosić gorsety?

Gorset już dawno temu przestał być znienawidzonym przez nasze prababki narzędziem tortur.

 Koniec epoki kultowego Birkina!

Od teraz, jeśli tylko dysponujesz wolnymi 20 tysiącami złotych, możesz ją kupić od ręki, bez konieczności kilkuletniego oczekiwania w kolejce!
konkurs złota nitka

Różnorodność kolekcji sprawiła, że trudno mówić o wiodących tendencjach na wybiegu. W Pret-a-porter zobaczyliśmy kolekcje użytkowe, a w kategorii Premiere Vision eksperymenty z formą, materiałami oraz krojem.

Złotą Nitkę w kategorii Pret-a-porter wygrała Karolina Gleguła, autorka kolekcji „Liquid”. Laureatka przy tworzeniu kolekcji inspirowała się architekturą Zahy Hadid. Ubrania odszyto z wysokiej jakości tkanin w kolorach granatu i szarości.  Karolina Gleguła pokazała jury i zebranym w hali Expo kobiece sukienki w różnych długościach, spodnie oraz dopasowane topy.

 

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
werka (Ocena: 5) 31.01.2013 11:08
Tak zbyt przękobinowane ale można dostrzec parę fajnych pomysłów wkońcu każdy ma inny gust:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2012 11:02
mocno przekombinowane te ciuchy, niespecjalnie przypadły mi do gustu. bardziej podobają mi się rzeczy z izzynoteasy - też ciekawe projekty, ale nadające się do noszenia na ulicy. no i za stosunkowo niewielką kasę :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2010 15:52
DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2010 11:05
Hej! Jesteśmy na informatyce i się wygłupiamy! M., A., D., K., R. i M.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2010 14:23
po co to projektować jak i tak takich szmat nikt nie założy! XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie