Jesienne promocje. Co warto kupić na wyprzedażach?

Dzięki wyprzedażom możemy kupić potrzebne rzeczy taniej.
Jesienne promocje. Co warto kupić na wyprzedażach?
01.12.2021

Na co warto zwrócić uwagę? Zobacz nasz przewodnik po zakupach w niższej cenie.
Wyprzedaże to sezonowe obniżki cen. W wielu sklepach stosuje się je w celu wyprzedania poprzedniej kolekcji np. ubrań, zanim na rynek wejdą produkty na kolejny sezon. Jak to wygląda w praktyce? Zazwyczaj pod koniec lata, czyli w sierpniu i we wrześniu oraz na początku jesieni, w październiku, wyprzedawane są kolekcje wiosenne i letnie. Natomiast ceny ubrań, butów czy akcesoriów na sezon jesień/zima są na standardowym (i często dość wysokim) poziomie.

Czy warto korzystać z wyprzedaży?

Robienie zakupów w sezonowych obniżkach cen opłaca się szczególnie w przypadku nabywania sprzętu czy rzeczy wysokiej jakości. Warto zwracać uwagę na wyprzedaże kolekcji marek luksusowych. Ile możemy zaoszczędzić? Przyjmuje się, że wyprzedaż rozpoczyna się od obniżenia standardowej kwoty o 30%. Możemy jednak upolować prawdziwe perełki obniżone nawet o 60-80%. Na co warto polować? Podpowiadamy!

Co warto kupić na wyprzedażach?

Na wyprzedażach jesiennych warto kupić rzeczy z kolekcji letnich. Miłośnicy górskich wycieczek w mogą kupić np. bardzo dobrej jakości buty trekkingowe na sezon wiosna/lato/jesień obniżone nawet o 50%. Zazwyczaj buty znanych producentów (LaSportiva, Salewa, Scarpa) kosztują około 1000 zł, jesienią upolujemy letnie modele nawet za mniej niż 500 zł. To samo dotyczy odzieży specjalistycznej i sprzętu: śpiworów odpowiednich na temperatury wyższe, namiotów.

Jesienią taniej można kupić np. letnie opony, sprzęt ogrodowy, meble ogrodowe, czyli wszystko to, co w sezonie zimowym zwyczajnie się nie sprzedaje. Jesień to dobry czas na urządzenie tarasu (o ile będziecie mieć gdzie składować nowe meble, doniczki czy oświetlenie). 

Październik, listopad i początek grudnia to miesiące, w których  konsumenci zazwyczaj szukają ciepłej odzieży: płaszczy, swetrów, zimowych butów. Zwykle pochodzą one z nowych kolekcji, więc dobra rada na przyszłość: kurtki i buty na mroźne dni najlepiej kupić w marcu (ze starej kolekcji). Jesienią z kolei najlepiej kupować letnie sukienki i stroje kąpielowe. 

Na wyprzedażach warto również kupować sprzęt elektroniczny np. laptopy i telefony. Szczególnie tyczy się to tych ostatnich: tuż po premierze nowego modelu telefonu ceny starszych zostają obniżone i jest to dobry moment na zakup nowego sprzętu. W razie problemów ze sfinansowaniem inwestycji warto skorzystać z pożyczki online na raty od Wonga.

Jak kupować na wyprzedażach?

Najlepszym sposobem jest przeglądanie ofert sklepów online. Prócz standardowych zakładek Wyprzedaż, warto szukać wyprzedaży konkretnych rozmiarów (np. na stronach z markową bielizną). Dobrym trikiem jest również stworzenie swojej listy potrzebnych produktów kilka miesięcy wcześniej i przeczekanie na odpowiedni moment - wyprzedaż.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie