Wybór kurtki dla dziecka - najważniejsze wskazówki

Zakup kurtki dla dziecka nie musi być łatwym zadaniem.
Wybór kurtki dla dziecka - najważniejsze wskazówki
03.10.2021

Z pewnością chcesz zrobić wszystko, aby Twój maluch nie był narażony na marznięcie. Z drugiej strony - kurtki dziecięce nie mogą być wykonane z byle jakich materiałów, aby nie powodowały przegrzania i pocenia. Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że nawet kilkulatki zwracają uwagę na to, co noszą - czy jest ładne, czy niekoniecznie im się podoba. Pozwól dziecku na kształtowanie swojego gustu, zostawiając sobie duży margines spokoju o jego zdrowie i komfort.

Inna na jesień, inna na zimę

Od jakiegoś czasu pory roku w Polsce zaskakują swoją nieprzewidywalnością. Kiedyś wyraźniej zaznaczały się mroźne zimy, a jesienią częściej nosiliśmy nieprzemakalne kurtki i buty. Choć siarczyste mrozy rzadko raczą nas swoją obecnością, warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Zaopatrz się w przejściową kurtkę dla dziecka oraz typowo zimowy model, który sprawdzi się w najchłodniejsze dni lub na dłuższy spacer. Gdy pogoda będzie się zmieniać, będziesz mieć w zanadrzu odpowiednio ciepłą opcję.

Bez względu na to czy szukamy kurtki dla dziewcząt, czy dla chłopców, odpowiednie modele możemy znaleźć przeglądając kategorię kurtki dziecięce TXM. Na stronie znajdziesz dziewczęce i chłopięce modele kurtek o różnych zastosowaniach - na jesień i zimę, dla młodszych i dla starszych pociech. Z pewnością znajdziesz na niej takie kurtki dla dzieci, które będą spełniały wszystkie podpowiadane przez nas warunki.

Długość kurtki dla dzieci i jej rękawów

Niezależnie od tego, czy szukasz kurteczki jesiennej czy zimowej, w obu przypadkach zwróć uwagę na jej długość. Najlepszym wyborem są te, które sięgają do połowy pupy lub nawet niżej. W ten sposób unikniesz ryzyka przewiania pleców - nawet jeśli nie będziesz mógł przypilnować, aby koszulka i sweterek pozostawały na swoim miejscu, np. posyłając dziecko do przedszkola lub szkoły. Ochronisz ważne narządy, które są u dziecka bardziej delikatne niż u Ciebie. Pamiętaj o tym już teraz.

Jeśli rękawy kurtki dla dzieci będą również nieco dłuższe, przyjemnie zapobiegną wlatywaniu wiatru do środka. Dobrym pomysłem jest wybór kurtki ze ściągaczami, które odegrają tę rolę jeszcze skuteczniej, a do tego będą przytrzymywały rękawiczki. 

Kurtki dla dzieci

Kaptur i kieszenie - dodatkowe cechy

Zastanawiasz się, czy kurtki dziecięce powinny mieć kaptur? Z pewnością warto taką kupić. Nie trzeba go używać, a jednak bardzo często się przydaje - wtedy, gdy czapka nie wystarczy lub gdy niechcący została w domu. Wtedy, gdy mocno wieje lub nawet pada. Ciekawym wariantem jest również kurtka z odpinanym kapturem - można ją nosić na różne sposoby, dzięki czemu dostosowuje się do swobodnych i bardziej eleganckich okazji.

Pomyśl też o kieszeniach w kurtce. Większość dorosłych lubi mieć ich dostatek - dzieciaki również powinny mieć miejsce na przechowywanie rękawiczek czy chusteczek, nie wspominając o przytulnym zakątku do schowania zmarzniętych rączek. Niektóre modele posiadają kieszonki wewnętrzne, które starszym dzieciom na pewno się przydadzą.

Styl też jest ważny!

Jako rodzice bądźmy wyrozumiali i nie zapominajmy, że najmłodsi zasługują na wyrażenie własnego stylu. Nie da się nie zauważyć, że już kilkulatki podejmują własne decyzje - czasem naprawdę wybredne! 

W miarę możliwości pozwól maluchowi uczestniczyć w wyborze jego ubranka. Zaproś go do wspólnych zakupów i wspólnie obejrzyjcie preferowane przez Ciebie kurtki dziecięce. Dla dziecka może być istotny kolor, nadruk i dodatkowe udogodnienia. Jeśli natomiast szukasz odzieży wierzchniej dla bobasa, zaszalej według własnych upodobań stylistycznych - dopóki jeszcze masz coś do powiedzenia!

 

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie