Brytyjskie buty w klimacie retro: kultowa marka wkracza na polskie ulice

Brytyjskie klasyki w retro klimacie – te słowa najlepiej opisują markę Gola.
Brytyjskie buty w klimacie retro: kultowa marka wkracza na polskie ulice
fot. materiały prasowe
19.07.2021

Marka Gola powstała w 1905 roku w Wielkiej Brytanii jako producent sprzętu sportowego, a buty marki nosili zawodnicy takich dyscyplin jak piłka nożna, tenis, rugby, czy boks. W latach 20. zaczęła produkować jedne z pierwszych „korków” do gry. Pięć dekad później na dobre podbiła sportowy świat, a jeden z lekkoatletów pobił w butach marki rekord w biegu na 1000m. W 1977 roku Stan Bowles zagrał w meczu Anglia – Holandia w dwóch różnych butach: Gola i Adidas. Ale marka jest kojarzona nie tylko ze sportem. W latach 90. model Harrier był bardzo popularny wśród wielkich nazwisk brytyjskiej sceny muzycznej. Nosili go m.in.: Robbie Williams oraz członkowie zespołów Duran Duran czy Oasis.

Wegańska kolekcja, współpraca z influencerami i audycja w newonce.radio

W tym sezonie marka także poddała się muzycznym wpływom i została partnerem audycji „Przybysz z przeszłości powered by Gola” w newonce.radio. To muzyczna podróż w czasie, podczas której prowadząca Paulina Przybysz analizuje covery i odkrywa zagadki pochodzenia sampli. Aby podkreślić datę powstania marki, audycja startuje co tydzień, we wtorek o godzinie 19:05.

Fot. materiały prasowe

Troska o środowisko

W zróżnicowanej ofercie marki możemy znaleźć zarówno klasyczne modele nawiązujące do sportowych butów z lat 70., jak i innowacyjne rozwiązania, których przykładem może być kolekcja wegańska. Buty z tej linii przeszły pomyślnie testy Ve-MAP. To specjalistyczne testy DNA, które udowadniają, iż użyte materiały nie posiadają kodu odzwierzęcego i zostały zatwierdzone przez The Vegan Society, czyli najstarszą organizację skupiającą wegan. Wszystko po to, aby zapewnić klientów o odpowiedzialności produktu i pomóc marce w dalszym rozwoju produktów w tej kategorii.

Dodatkowo nadrzędnym celem marki jest odpowiedzialne działanie. Realizuje je na wszystkich poziomach – od wyboru tkanin, przez sposób produkcji, po transport oraz marketing.

Śledźcie profil marki na Instagramie, aby być na bieżąco: @golaclassics_polska.

Oficjalna strona producenta: Golashop.pl.

Fot. materiały prasowe

 

Materiał promocyjny

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie