Między wygodą a dobrym stylem. O modzie w czasach lockdownu rozmawiamy z modelem Sebastianem Chłodnickim

Sebastian wziął niedawno udział w wyjątkowym projekcie marek Modivo i eobuwie.pl. Zapytałyśmy go udział w pokazie online, a także o jego ulubione domowe stylizacje.
Między wygodą a dobrym stylem. O modzie w czasach lockdownu rozmawiamy z modelem Sebastianem Chłodnickim
fot. Instagram @sebastianchlodnicki
12.04.2021

29 marca 2021 r. odbyło się jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie polskiej mody. Pokaz Modivo x eobuwie.pl Supervision Fashion Show zaprezentował najnowszą kolekcję powstałą we współpracy marek Modivo i eobuwie.pl. Zapis całego wydarzenia wciąż możecie obejrzeć na oficjalnej stronie projektu. Jednym z modeli zaproszonych do udziału w pokazie był Sebastian Chłodnicki (@sebastianchlodnicki) – dwudziestosiedmiolatek, który zdążył zdobyć silną pozycję nie tylko w polskiej, ale też międzynarodowej branży mody.

Fot. materiały prasowe

Jak trafiłeś do modelingu? 

To był rok 2015. Wziąłem wówczas udział w konkursie Mister Polski 2015, który wygrał Rafał Jonkisz –  mój przyjaciel i jeden z modeli pokazu Modivo x eobuwie Supervision Fashion Show. Od tego czasu wiele się zmieniło. Obecnie zdecydowanie bardziej wolę robić zdjęcia i tworzyć wideo, niż pozować przed obiektywem. Kiedy jednak pojawiła się możliwość wzięcia udziału w pokazie Modivo x eobuwie, zgodziłem się od razu. Takich propozycji zawodowych po prostu się nie odrzuca. Szczególnie że mogłem podpatrzeć w akcji modeli i modelki, którzy wiele osiągnęli w tym biznesie.

Jak określiłbyś swój ulubiony modowy styl?

Lubię niezobowiązujące stylizacje, czyli tak zwany casual. Lubię dobrze wyglądać, ale jeszcze bardziej lubię się czuć swobodnie i wygodnie. 

Czy w domowej izolacji trochę odpuściłeś w kwestii ubrań, czy jednak wciąż starasz się dobrze wyglądać, nawet wtedy, kiedy nikt na Ciebie nie patrzy? 

Nie powiem chyba nic odkrywczego, ale w domu najlepiej czuje się, chodząc w dresach. Inne stylizacje zostawiam sobie na sesje zdjęciowe czy spotkania ze znajomymi. Po tak długim czasie izolacji fajnie jest się czasem „wystroić”, żeby po prostu poczuć się inaczej. 

Które trendy w modzie na 2021 rok najbardziej przypadły Ci do gustu? 

Jestem fanem akcesoriów. Plecaki, torby, saszetki, wisiorki, zegarki – to są rzeczy, które zawsze przyciągają moją uwagę. Zamiast podążać za szybko zmieniającymi się trendami, stawiam na klasykę. To sprawdza się zawsze i na każdą okazję. Dodatkowo uwielbiam ubrania w kolorach ziemi. To bardzo ułatwia zestawienie ze sobą różnych elementów, które zawsze wyglądają schludnie i „na czasie”.

Pokaz Modivo x eobuwie Supervision Fashion Show odbył się wyłącznie online i bez udziału publiczności. Czy chętnie wróciłbyś do tradycyjnej formuły pokazów mody?

To niezwykle spektakularne przedsięwzięcie, zorganizowane z rozmachem. Sam fakt, że pokaz był transmitowany w 16 krajach, mówi samo za siebie. Takie pokazy to przyszłość, bo pozwalają każdemu zaznajomić się z marką i trendami. Mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do „normalności”, ale obecny czas nauczył nas nowatorskiego podejścia do wielu kwestii związanych z naszym życiem, w tym z modą. 

Które ubrania lub dodatki z najnowszej, wspólnej kolekcji Modivo i eobuwie od razu zabrałbyś do domu? 

Nie będę w tym wypadku skromny – zabrałbym do domu wszystkie stylizacje, które prezentowałem. Były dobrane pode mnie, mój styl i charakter, za co dziękuję stylistom pracującym przy pokazie. Oczywiście podebrałbym też kilka rzeczy innym (śmiech). Ubrania były naprawdę świetne i każdy w nich czułby się wygodnie i wyjątkowo.

Ulubiona marka/marki Sebastiana Chłodnickiego to...

Nie mógłbym udzielić innej odpowiedzi niż BALMORA. To autorska marka moja i Rafała Jonkisza. Mamy w niej bardzo dużo streetowych ubrań dla osób energicznych, lubiących miejski styl życia. Oczywiście chodzę również w ubraniach innych marek, w tym ze znanych sieciówek. Dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne i jakościowe. Uwielbiam też marki Boss i Rage Age.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie