Nowy rok – nowa sportowa garderoba. Te bluzy są najmodniejsze!

Podpowiadamy, na jakie modele warto się zdecydować, aby zadać szyku podczas treningu!
Nowy rok – nowa sportowa garderoba. Te bluzy są najmodniejsze!
fot. materiały prasowe
28.01.2021

Nowy rok najczęściej wiąże się z decyzjami o zmianie trybu życia. Choć rokrocznie branża fitness wraz z początkiem stycznia zacierała ręce, obserwując przypływ nowych klientów, trwające obostrzenia pokrzyżowały wiele planów. To jednak nie powód, by rezygnować ze sportu. Nie trać zapału i postaw na modną bluzę do ćwiczeń na świeżym powietrzu!

Co daje zimowy trening?

Chłodny zimowy klimat, kiedy słupek rtęci oscyluje w granicy 0° C lub poniżej, może zniechęcać do wyjścia na zewnątrz. Nic dziwnego: trudno wykrzesać z siebie entuzjazm, kiedy marzną ręce i co minutę trzeba wydmuchiwać nos. Jednak prawda jest taka, że zimowe treningi mają nieporównywalnie więcej zalet. Im niższa temperatura, tym większa mobilizacja organizmu, aby spalić jeszcze więcej kalorii. Nie dość, że organizm spala kalorie z samego ruchu, to  jeszcze wydatkuje więcej energii, aby ogrzać ciało do stałej temperatury. To także wzmacnianie odporności dzięki wzmożonej produkcji białych krwinek i niesamowita sposobność na dotlenienie szarych komórek. A umówmy się – zimą spędzamy o wiele więcej czasu zamknięci w pomieszczeniach.

Nie ma złej pogody – są tylko złe ubrania!

Aby zimą uzyskać jak najlepsze efekty z ćwiczeń, warto wybrać odzież, która izoluje i chroni organizm przed chłodem. Do tego celu, prócz oczywistej ochrony nóg i właściwej koszulki termicznej, nieodzowna jest damska bluza rozpinana lub z kapturem. Szukaj więc ubrań specjalnie przeznaczonych do treningów z serii activewear dostępnych w wielu sklepach internetowych z odzieżą damską, np. na denley.pl. Nosząc wiele warstw, będziesz czerpać przyjemność z zimowego treningu i unikniesz odmrożeń. W myśl zasady: „nie ma złej pogody, a są tylko złe ubrania” nie rezygnuj z zimowego treningu. No, chyba że pada mocny deszcz lub wieje bardzo silny wiatr. W tych dwóch przypadkach warto odpuścić – łatwo wtedy o przewianie i przeziębienie.

Fot. materiały prasowe

Bluza jako element systemu warstwowego

Trenując zimą, ubieraj się tak, jakby na zewnątrz było o 10 stopni cieplej niż w rzeczywistości. Oznacza to, że jeśli pogoda na zewnątrz wynosi 0°C; ubierz się tak, jakby było 10°C na plusie. Gdy zaczniesz się ruszać, Twoje ciało szybko się rozgrzeje, a noszenie odpowiedniej odzieży na taką zmianę temperatury ciała pomoże Ci zachować komfort. Jako ubiór najbliżej ciała zakładaj cienkie warstwy tkaniny syntetycznej, które odprowadzają pot i wilgoć z ciała, pozwalając skórze dobrze oddychać i bardzo szybko wysychają (w przeciwieństwie do bawełny).

Równie istotna jest środkowa warstwa – wełna lub polar to bardzo dobry wybór. Polarowe bluzy damskie rozpinane lub z kapturem zatrzymują ciepło oddawane przez ciało i są jedną z najczęściej wybieranych opcji przez wielbicieli aktywności na świeżym powietrzu. Nie mniej często jako warstwę pośrednią wybiera się damskie bluzy nierozpinane. Modele wkładane przez głowę mają tę zaletę, że ciepło nie „ucieka” poprzez łączenia materiału z zamkiem, jednak bluzę rozpinaną dużo łatwiej jest zdjąć w przypadku uczucia gorąca.

Jeśli twoje ciało słabo radzi sobie z zimnymi temperaturami, możesz potrzebować dwóch damskich sportowych bluz jako warstwy środkowej i jednej, wierzchniej, np. przeciwwiatrowej kurtki. W takim przypadku warto wybrać jako pierwszą bluzę nierozpinaną, a jako drugą – bluzę rozpinaną.

Fot. materiały prasowe

Jaką bluzę wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie sposób wniknąć w osobiste potrzeby i preferencje. Obserwując jednak trendy, można wysnuć wnioski, że najpowszechniej wybieraną opcją są uniwersalne czarne bluzy damskie: zarówno z kapturem, jak i ze stójką. Czerń sprawia, że mimo zdecydowanie sportowego kroju, dają poczucie elegancji. Kaptur zapewnia dodatkowo ochronę dla głowy i uszu, a zakładając, że nie masz szalika – dobrze ociepla kark i szyję. Nie mniejszą popularnością cieszą się białe bluzy damskie z nadrukiem. Dzięki nim możesz wnieść nieco osobistego charakteru do swojej stylizacji.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie