5 ubrań, które kobiety podobno kupują najczęściej. Ty też?

Na liście nie znajdziesz szpilek czy sukienek.
5 ubrań, które kobiety podobno kupują najczęściej. Ty też?
Fot. pexels (Alina Vilchen & Nycolle Suabya)
20.11.2020

Wydaje się, że każda garderoba wygląda inaczej. Zawartość naszej szafy to bardzo indywidualna kwestia, która zależy m.in. od gustu, figury czy potrzeb. Wybierając strój kierujemy się podobno własnymi upodobaniami, na które nikt inny nie ma wpływu. Czy aby na pewno?

Zobacz również: „W pewnym wieku nie wypada”. Tych ubrań podobno nie powinnaś już nosić

Portal „Foreign Policy” przyjrzał się statystykom na ten temat i doszedł do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że niemal wszyscy kupujemy te same ubrania, a te różnią się jedynie szczegółami. Raporty sprzedaży wskazują konkretne ciuchy oraz ich popularność.

W damskim TOP 5 zabrakło miejsca dla sukienek czy spódnic, a niekwestionowanym numerem jeden - bez względu na płeć - jest ta sama część garderoby.

Najpopularniejsze ubrania damskie

koszula

#5 Koszula

I to raczej nie plażowa w kolorowe kwiaty, ale bardziej oficjalna. Krótki ranking zamyka elegancka koszula wizytowa, która dla wielu z nas jest strojem służbowym. Sprawdza się także na co dzień, kiedy chcemy wyglądać poważnie i nieco odświętnie. Bluzeczki na ramiączkach w zestawieniu nie znajdziemy.

trampki

#4 Trampki

Rzeczywiście kochamy buty, ale nieco innego typu, niż się powszechnie uważa. Szpilki jednak nie biją rekordów popularności, bo wyprzedziło je obuwie typowo sportowe. Czy to dlatego, że jesteśmy tak aktywne fizycznie? Dla większości z nas stanowią nieodłączny element codziennej stylizacji. Wygoda ponad wszystko.

t-shirt

#3 T-shirt

Fason, który zrobił zawrotną karierę i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał stracić na popularności. Koszulkę z krótkim rękawkiem nosimy niemal codziennie i bez względu na okoliczności. Czasami pod coś bardziej wyjściowego, ale w cieplejsze dni ma bronić się samodzielnie.

Zobacz również: Ubrania, w których nie wyglądasz na swój wiek. Dodają przynajmniej 10 lat

bielizna

#2 Bielizna

Twórcy raportu nie precyzują, w jakich fasonach gustujemy najbardziej, ale patrząc na resztę listy - spodziewamy się raczej wygodnych fig i staników sportowych. Wysokie miejsce świadczy o tym, że często je zmieniamy. A to akurat dobra wiadomość.

jeansy

#1 Jeansy

Nie dość, że spodnie, to na dodatek raczej mało wyszukane - powiedzą niektórzy. Ale taka jest prawda. Nogawki już dawno zajęły miejsce sukienek i spódnic w szafach, a denim stał się naszym ulubionym materiałem. Uniwersalne, tanie, wygodne, nie trzeba ich zbyt często prać, ani prasować. Czy może być coś lepszego?

Na to pytanie odpowiedz sobie sama.

Zobacz również: 67 części garderoby, które ma w szafie dobrze ubrana kobieta

Polecane wideo

Udowodniły, że rozmiar nie ma znaczenia. W każdym możesz wyglądać świetnie
Udowodniły, że rozmiar nie ma znaczenia. W każdym możesz wyglądać świetnie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 4) 12.12.2020 06:25
Całkiem fajny „wygoda przede wszystkim” zgadzam się z tym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie