Dlaczego pociągają cię dominujący partnerzy seksualni?

Istnieje naukowe wyjaśnienie.
Dlaczego pociągają cię dominujący partnerzy seksualni?
fot. istock.com
04.03.2020

Nie chodzi nam o partnerów, którzy eksperymentują z BDSM (Bondage, Domination, Sadism and Masochizm). Mamy raczej na myśli osobę, która jest szalenie pewna siebie, pewna swoich umiejętności seksualnych, która prowadzi i wie jak sprawić przyjemność.

Pierwsza teoria dotycząca wyboru dominującego partnera brzmi następująco: Jak wiadomo samice ssaków rodzą się z ograniczoną liczbą komórek jajowych. W przypadku samców sprawa wygląda trochę inaczej – oni wytwarzają plemniki przez całe życie – dając tym samym ich nieograniczony zapas. W związku z powyższym samce często wybierają sobie kobiety – silne samice, które są rewelacyjnie przygotowane do tego by utrzymać siebie i swoje potomstwo przy życiu, chronić je i opiekować się nimi.

Z kolei patrząc w drugą stronę – kobiety często wybierają mężczyzn, u których poziom testosteronu jest naprawdę wysoki. To również ma związek z dominacją. Nie oznacza oczywiście to, że wszystkie kobiety lubią mieć u swojego boku przejmujących kontrolę i dominujących mężczyzn ale… Daje te dwie teorie dają jasno do zrozumienia, że preferencje co do wyboru partnera mogą być głęboko zakorzenione w naszym DNA.

Zobacz również: Anna Maria Sieklucka zdradziła, która scena z "365 dni" była dla niej najtrudniejsza.

Kolejna teoria opiera się na kwestii społecznej. Pomimo postępu  cywilizacyjnego, głównie w zakresie równości płci w społeczeństwie, wciąć dostrzegamy tradycyjne podejście do podziału roli w życiu właśnie ze względu na płeć. Przykładem, który świetnie obrazuje aktualne podejście do tematu doboru partnerów są powieści romantyczne, filmy, seriale, które przedstawiają najczęściej model dominacji mężczyzny, który uwodzi, zdobywa kobietę.

Teoria, teorią ale najważniejsze są twoje preferencje i to czego ty pragniesz. Jeśli potrzebujesz w swoim związku osoby, która kieruje, dowodzi świetnie – oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nie ma nic w tym złego.

Polecane wideo

Tak brzydka, że aż ładna. Ta torebka podbija świat mody i zaraz będzie wyprzedana w sklepach
Tak brzydka, że aż ładna. Ta torebka podbija świat mody i zaraz będzie wyprzedana w sklepach - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2020 15:43
To ja dalej pójdę - moje preferencje dominującego mężczyzny mogą być zakazane z tym ze sama jestem „Słaba genetyczne” i szukam silnych genów do rozrodu? :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie