Za chwilę studniówka? Zobacz jak rozciągnąć nowe szpilki, żeby przetańczyć w nich całą noc

Te domowe sposoby nie mają sobie równych.
Za chwilę studniówka? Zobacz jak rozciągnąć nowe szpilki, żeby przetańczyć w nich całą noc
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/633740978800267446/)
09.01.2020

Studniówka to jedna z niewielu okazji na którą możemy założyć wymarzone szpilki. To bez wątpienia jedna z ważniejszych imprez w życiu młodego człowieka i celebracja skoku w dorosłość. Wygodne buty to gwarancja dobrej zabawy, dlatego dziś zdradzamy kilka domowych sposobów na rozciągnięcie nowych szpilek. Dzięki nim przetańczysz całą noc!

Zobacz też: 4 modele butów, które tej zimy robią niesamowitą furorę

5 domowych sposobów na rozciągnięcie nowych szpilek

Niektórzy, tak jak np. księżna Kate kupują o rozmiar większe szpilki, żeby zapewnić sobie komfort i wygodę. Jest to oczywiście jakiś sposób, ale nie dla każdego się sprawdza, dlatego warto wypróbować jeden z poniższych sposobów.

fot. unsplash

Rozciąganie nowych butów za pomocą gazet

Stare gazety pozgniataj w kulki i namocz w spirytusie lub denaturacie. Następnie ciasno upchaj nimi buty i pozostaw na kilka godzin. W przypadku jasnego środka, uważaj na odbarwienia. Jeżeli obawiasz się odbarwień zrezygnuj z moczenia gazet w alkoholu, choć efekt będzie wtedy nieco słabszy.

Rozciąganie nowych butów za pomocą młotka

Kolejnym prostym sposobem na rozciągnięcie ciasnych butów jest stukanie wewnętrznej strony buta (na pięcie) młotkiem. Rób to delikatnie, aby nie zniszczyć szpilek i podłóż szmatkę. Uważaj szczególnie na lakierowane buty, gdyż skóra może popękać.

Rozciąganie nowych butów za pomocą pary

Zagotuj w garnku wodę, a kiedy zacznie parować potrzymaj nad nią buty. Następnie nałóż na stopy i zacznij chodzić po domu, aby skóra mogła się wypracować. W miarę potrzeby powtórz zabieg kilka razy i ciesz się wygodą.

Rozciąganie nowych butów za pomocą skarpet

To jedna z popularniejszych metod na rozciąganie nowych butów. Zwilż delikatnie grube skarpety i ciasno wypchaj nimi obuwie. Pozostaw na co najmniej jedną noc. Możesz również założyć zwilżone skarpety na stopy i pochodzić w szpilkach. Dobry efekt przyniesie również miks obydwu metod.

Rozciąganie nowych butów za pomocą zamrażarki

Słyszałyście o zamrażaniu ciasnego obuwia? Foliowy woreczek napełnij zimną wodą i włóż do buta. Następnie buty umieść w zamrażarce na kilka godzin. Jak to działa? Ciesz podczas zamrażania zwiększa swoją objętość tym samym rozciągając buty. Wody nie może być zbyt dużo, aby nie zniszczyć butów.

 

Oczywiście możesz również skorzystać z profesjonalnych metod rozciągania ciasnego obuwia. Rozciągające prawidła u szewca bądź specjalistyczne płyny z pewnością poradzą sobie z niewygodnymi butami.

Zobacz też: Big-toe shoes, czyli najbrzydsze buty sezonu (wyglądają gorzej od Crocsów!)

Polecane wideo

Tak wyglądają najbrzydsze buty świata. Są tak wstrętne, że ktoś założył im... konto na Instagramie!
Tak wyglądają najbrzydsze buty świata. Są tak wstrętne, że ktoś założył im... konto na Instagramie! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Maria (Ocena: 5) 19.01.2020 10:39
ja na studniówce chce wyglądać jak gwiazda. Kupiłam idealną suknie od Violi Piekut i czuje się w niej jak księżniczka ale buty to dramat. Na codzień chodzę głównie w płaskich. Nom cóż muszę pochodzić w nich po domu i jakoś dam radę. Czego się nie robi żeby wyglądać pięknie. Dzięki za rady
odpowiedz

Polecane dla Ciebie