Reserved Re.Design: Najlepsza kolekcja na jesień i zimę, jaką dziś zobaczycie

Sztuka, magia kina i włoskie dolce vita!
Reserved Re.Design: Najlepsza kolekcja na jesień i zimę, jaką dziś zobaczycie
fot. materiały prasowe
18.09.2019

 

W długo wyczekiwanej, najnowszej odsłonie kapsułowej kolekcji Re.Design marka Reserved funduje nam istną podróż w czasie. Inspiracje renesansem, rokoko i art déco mieszają się w niej z tym, co najgorętsze na światowych wybiegach. Nie brakuje też odniesień do sztuki filmowej.

Re.Design na jesień i zimę 2019/2020

Najnowsze Re.Design to melancholijna kolekcja, w której czuć tęsknotę za niedzisiejszym szykiem i słynną włoską sztuką życia. Wyróżniają się w niej bogato zdobione długie i połyskujące suknie. Silnie zarysowanym motywem najnowszej propozycji Reserved są też bufiaste rękawy koszul, swetrów czy sukni, fantazyjne wiązania pod szyją i utrzymane w duchu retro akcesoria.

 

 

Dominują luźne kroje, łączenia kontrastowych tkanin, jak lekka satyna czy jedwab z cięższymi żakardami i wełną, oraz wyrazista, inspirowana dziełami Caravaggia paleta barw oparta o rubin, złoto, szmaragd i czerń. Śmiało można powiedzieć, że Re.Design na jesień i zimę 2019/2020 to kolekcja z duszą. Zachwycają nie tylko piękne projekty, ale też dopracowane detale i wysokiej jakości tkaniny.

 

 

Romantyczną i poetycką część kolekcji jej twórcy zestawili jednocześnie ze współczesnymi trendami w modzie – z kurtką z imitującej wewnętrzną warstwę kożucha tkaniny teddy bear i długie sztuczne futro, będące odpowiedzią projektantów na szanujący prawa zwierząt trend fur free.

  

Sesja zdjęciowa w Toskanii

To właśnie tam zabierają nas twórcy kolekcji za sprawą sesji zdjęciowej autorstwa Bartka Wieczorka. Główną rolę odgrywa w niej włoska codzienność. Kolor i radość nadają jej proste przyjemności: kawa, wieczorny spacer czy – a jakże – wizyta w kinie. Nie bez powodu twarzą sesji jest Lili Sumner – modelka znana z wybiegów u Saint Laurenta czy Lanvin, która sama próbuje własnych sił w reżyserii i scenopisarstwie.

Zarówno w promocyjnym klipie, jak i w sesji zdjęciowej, fani włoskiego kina mogą zauważyć aluzje do arcydzieł włoskiej kinematografii, od realizmu spod znaku Lucchino Viscontiego po najnowsze filmy Luki Guadagnino. Dużo tu smaczków, prawda?

 

Kolekcja Re.Design właśnie trafia do wybranych salonów marki i na www.reserved.com.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie