Ukochane szpilki gwiazd, o których marzy każda kobieta

Nie ma wątpliwości co do tego, że szpilki to najbardziej kobiece buty, jakie istnieją. Czarne, nude, czerwone… wszystkie sprawiają, że sylwetka wygląda oszałamiająco. Zwłaszcza te najbardziej ekskluzywne, od lat przyprawiają kobiety o szybsze bicie serca.
Ukochane szpilki gwiazd, o których marzy każda kobieta
fot. kadr z serialu "Seks w wielkim mieście";
01.11.2018

Idealne szpilki to marzenie prawdopodobnie każdej kobiety na świecie. Najlepiej, aby były wygodne jak baleriny, a przy tym wydłużały nogi niemal do nieba. Za mistrzów w projektowaniu tego typu butów uznaje się Manolo Blahnika, Jimmy’ego Choo i markę Valentino. Mężczyźni uważają, że szpilki wysmuklają kobiece nogi, sprawiają, że biodra bardziej się kołyszą, a kobiety, które je noszą są zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

Jimmy Choo – szpilki, które pokochała księżna Diana

Jimmy Choo to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów obuwia. Swoje pierwsze szpilki zaprojektował, gdy miał zaledwie… 11 lat. Już jako dziecko marzył o swoim własnym butiku. Udało mu się – swoje pierwsze atelier otworzył w Londynie, w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Jedną z jego najsłynniejszych klientek i wiernych fanek była księżna Diana. To ona przyczyniła się do ogromnej popularności młodego projektanta.

Szpilki Jimmy’ego Choo podbiły również serce Tamary Mellon, która pisała o modzie dla brytyjskiego Vogue’a. Kobieta zdecydowała się zainwestować w biznes Jimmy’ego i wspólnie z nim stworzyć obuwnicze imperium, sygnowane nazwiskiem projektanta.

Manolo Blahnik – ulubione szpilki Carrie Bradshaw

Mówi się, że marka Manolo Blahink jest rozpoznawalna tak samo dobrze, jak Coca-Cola. Szpilki, które tworzy hiszpański projektant, niewiele mają jednak wspólnego z masową produkcją. Zdecydowanie bliżej jest im do niewielkich dzieł sztuki.

Manolo Blahnik, zgodnie z życzeniem rodziców, miał być dyplomatą. On sam miał jednak nieco inną wizję swojej przyszłości – początkowo pracował jako projektant scenografii. Podczas podróży do Nowego Jorku poznał Dianę Vreeland, która dostrzegła w nim niezwykły talent i zachęciła do projektowania obuwia.

Pomimo tego, że szpilki od Manolo Blahnika były znane wśród fashionistek, cały świat usłyszał o nich dopiero, kiedy zostały one atrybutem Carrie Bradshaw – głównej bohaterki serialu „Seks w Wielkim Mieście”.

Valentino – szpilki z włoską duszą

Valentino Garavani, czyli założyciel jednego z najlepiej rozpoznawalnych obecnie domów mody, niemalże od dziecka związany był z projektowaniem ubrań, butów i torebek. Pracował jako asystent we włoskich i francuskich atelier (m.in. u Cristobala Balenciagi!), aż w końcu założył własną markę.

Jedną z jego wiernych klientek była Jacqueline Kennedy – w dniu zamachu na swojego męża miała ona na sobie strój Valentino. Uwielbiała go Audrey Hepburn.

Szpilki Valentino uznaje się za jedne z najbardziej ekskluzywnych na świecie. Wykonywane są z najlepszych materiałów i szyte z największą precyzją. W ostatnich latach prawie cały świat mody oszalał na punkcie szpilek Valentino Rockstuds

 

Czytaj także: Buty sportowe damskie na co dzień - jak je nosić?

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2018 15:47
Myślałam, że zobaczę jak te szpilki wyglądaja.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.11.2018 10:45
Nie ma to jak zrobić artykuł o butach nie dajac nawet jednego ich zdjęcia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie