5 Wskazówek dla kupujących buty w Internecie!

Zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością. Sklepy internetowe zdobywają coraz większą rzeszę osób. Posiadają one zarówno stałych klientów, jak i nowych.
5 Wskazówek dla kupujących buty w Internecie!
10.10.2016

Stali klienci posiadają doświadczenie w zakresie kupowania butów drogą internetową. Natomiast nowa klientela ma jeszcze pewne problemy. Często kontaktują się ze sklepem online, w celu uzyskania informacji. Dlatego warto znać 5 podstawowych zasad kupowania przez Internet.

Podstawowa sprawa - sprawdź, gdzie robisz zakupy

Zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić rekomendacje sklepu online. Szczególnie trzeba być ostrożnym, robiąc zakupy na różnych aukcjach internetowych. Warto sprawdzić sprzedającego, niż zostać oszukanym. Sklep internetowy powinien mieć pozytywne opinie i przede wszystkim działał w sieci od wielu lat. Pozytywne opinie klientów wpływają na wiarygodność sprzedawcy.

Przed wyborem fasonu butów, zmierz stopę i porównaj długość z danymi w tabeli

Kupując buty przez Internet, to nie taka prosta sprawa, zgodnie z porzekadłem „rozmiar rozmiarowi nie równy”. Tak się również dzieje, kiedy kupujemy również w tradycyjnym sklepie. Rozmiary zależą od producenta i marki butów. Dlatego najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zmierzenie stopy i określenie jej długości w centymetrach. Następnie uzyskany pomiar możemy odnieść do tabeli rozmiarów. Tego typu tabele każdy sklep internetowy zamieszcza na swojej stronie i odnosi się do określonego fasonu i marki. Jeżeli nie mamy pewności, w każdej chwili możemy to skonsultować z konsultantem sklepu internetowego.

Sprawdź szczegóły transakcji i dostawy

W momencie, kiedy mamy już wybrany fason, kolor i markę obuwia, sprawdźmy - jakie zasady stosuje sklep internetowy (regulamin sklepu) oraz w jaki sposób odbywa się transakcja.

Najważniejsze rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to:

 • jakie są koszty dostawy (większość sklepów online stosuje darmową dostawę),
 • po jakim czasie możesz dokonać zwrotu i czy jest darmowy,
 • czy zwrot dotyczy oddania pieniędzy,
 • w jakim czasie sklep dostarcza produkt,
 • jakie istnieją opcje zapłaty za towar.

Opcja zapłaty przy odbiorze - dobry wybór

Wiele osób posiada mieszane uczucia robiąc e-zakupy. Bez obaw warto kupować przez Internet. W momencie, kiedy nie jesteś pewien sklepu, zawsze możesz wybrać opcje zapłaty podczas odbioru towaru. Wówczas mamy możliwość sprawdzenia towaru. Jeżeli towar spełnia nasze oczekiwania, płacimy kurierowi i mamy problem z głowy. Mamy również pewność, że produkt do nas dotrze i zmniejszamy ryzyko oszustwa.

Najpierw przetestuj produkt, a potem oceń sklep

Kiedy kupimy wymarzone buty, najpierw warto je przetestować - sprawdzić ich wytrzymałość, przejść się w nich, a dopiero wydać opinie na temat produktu sklepu online. Tego typu opinie są bardzo ważne, dzięki nim klienci wiedzą, co oferuje sklep internetowy oraz jakiej jakości posiada produkty.

Zakupy przez Internet są praktyczne i dość wygodne. Z badań wynika, że ponad 70% Polaków korzysta z tej formy zakupów. I z roku na rok rośnie, nie tylko sprzedaż produktów, ale również usług. Dzięki e-zakupom w wirtualnych sklepach oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas.

Główne zalety e-zakupów, to: 

 • dostęp do szerokiej gamy asortymentu, bez konieczności wychodzenia z domu,
 • wiele produktów możemy kupić po okazyjnej cenie, dzięki temu zaoszczędzamy pieniądze,
 • dzięki e-zakupom, mamy dostęp do towarów trudno dostępnych,
 • możliwość poznania opinii klientów na temat sprzedawcy i produktów,
 • nie musimy stać w kolejce,
 • towar jest dostarczony do domu
 • duża swoboda podczas wybierania produktu.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Magda (Ocena: 5) 10.08.2018 14:26
Sklepy internetowe są już na porządku dziennym i chyba nie znam osoby, która by z nich nie zamawiała. Co do butów jest najciężej bo wiadomo, że z rozmiarami różnie ale ja np. mam już swój sprawdzony sklep Eurobuty i ulubioną marke z której zamawiam, więc nie mam problemu z rozmiarówką
odpowiedz
Martusia (Ocena: 5) 16.11.2016 15:26
hmm nie kojarzyłam wcześniej zrabatowanych, ale chętnie skorzystam, bo i tak często kupuję w necie, więc może na fajne promocje się załapię, dzięki !
odpowiedz
Olga (Ocena: 5) 07.11.2016 11:52
Kupując buty korzystam jeszcze ze strony zrabatowani.pl gdyż jest mnóstwo promocji i do tego zwracają część pieniędzy za zakupy. Super sprawa!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie