Okulary przeciwsłoneczne & kształt twarzy: Znajdź oprawki idealne dla siebie!

Lato coraz bliżej więc to chyba najwyższa pora, żebyś zaczęła rozglądać się za odpowiednimi okularami.
Okulary przeciwsłoneczne & kształt twarzy: Znajdź oprawki idealne dla siebie!
14.03.2014

Lato coraz bliżej, więc to chyba najwyższa pora, żebyś zaczęła rozglądać się za odpowiednimi okularami dla siebie. Aby twoje poszukiwania zakończyły się sukcesem, musisz zastosować się do kilku zasad. Pierwsza z nich dotyczy dopasowania kształtu okularów do twarzy - jeśli masz okrągłą buzię, powinnaś wybrać kwadratowe oprawki - i odwrotnie.

Zobacz nasze propozycje najmodniejszych modeli w tym sezonie i zainspiruj się.

1. Kocie oko

Otwieramy naszą listę ponadczasowymi okularami a`la kocie oko. To idealny model dla kobiet o kwadratowym kształcie twarzy. Okulary te sprawią, że czoło wyda się węższe. To właśnie kwadratowa buzia charakteryzuje się proporcjonalną długością czoła i brody. Oprawki imitujące kocie oko zrównoważą proporcje twarzy i uwydatnią to, co w niej najpiękniejsze. 

Kwadratowe oprawki Ray Ban Wayfarer

6. Kwadratowe oprawki

Klasyczny model Ray Ban Wayfarer pasuje do owalnego kształtu twarzy, ponieważ doskonale ją wydłuża. Kwadratowe oprawki pasują także do okrągłej buzi, ponieważ dodają jej wyrazistości. 

Prostokątne oprawki

7. Prostokątne oprawki

Dodają charakteru wszystkim owalnym i okrągłym kształtom twarzy, które mają niewiele kątów. Nie myśl sobie, że taki model jest zbyt przytłaczający. Jest naprawdę mnóstwo modnych i ciekawych modeli, które możesz dopasować do swojej buzi. 

Aviatory

2. Aviatory

Przeżyły swój wielki `come back`. Przede wszystim dlatego, że pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy. Szczególnie wyglądają dobrze u kobiet, które mają pociągłą twarz, wysokie czoło i wąski podbródek. Sprawią, że buzia wyda się pełniejsza. Poza tym aviatory są superseksowne i modne. 

Okrągłe okulary

3. Okrągłe

Okrągłe, oversize`owe oprawki pasują do owalnego, kwadratowego i pociągłego kształtu twarzy. Czasami wyglądają nieco zabawnie w przypadku okrągłej buzi. Jednak faktem jest, że takie okulary doskonale zamaskują brak makijażu. 

Klasyczne lenonki

4. Klasyczne lenonki

Najlepiej nosił je oczywiście sam John Lennon, ale tobie także będą pasować, szczególnie jeśli masz buzię w kształcie serca lub kwadratu. W myśl pierwszej zasady, o której mówiłyśmy - zawsze wybieraj kształt okularów przeciwny do kształtu twarzy. 

Geometryczne okulary

5. Geometryczne

Idealne dla tych z nas, które mają okrągły kształt buzi. Nie musisz od razu wybierać oprawek z bardzo mocnymi kątami w stylu Eltona Johna - możesz dobrać coś bardziej subtelnego dla siebie. 

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2014 18:18
MULTIKINO ROZDAJE BILETY! Z okazji urodzin Multikino rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie. Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz: odbieramy-bony.pl/multikino/e6896 Promocja do wyczerpania zapasów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2014 21:10
wygląda na to, ze wszystko pasuje do twarzy owalnej... genialny artykuł :/ a jaki odkrywczy!
odpowiedz
Problem-NOS (Ocena: 5) 14.03.2014 19:20
U mnie problemem jest nos. Jest duży i gdy założę okulary automatycznie się uwydatnia. Gdy nie mam okularów, wzrok odciągają moje oczy i to one są głownym miejscem spojrzeń na mojej twarzy,ale gdy zakładam okulary... widać tylko wielki nochal :(
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2014 01:19
ja mam okrągłą twarz... niskie czoło, szerokie policzki, niski podbródek, ale szeroki... i w żadnych okularach nie wyglądam dobrze ;/ najgorsze, że mam bardzo wrażliwe oczy na słońce i przy mocnym słońcu, oczy mi łzawią... ;/ może ktoś tak ma i dopasował jakoś okulary? ja mam wrażenie, że w każdych wyglądam miesznie ;o
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo