Czy warto depilować ręce?

A jeśli tak to jaką metodę depilacji wybrać?
Czy warto depilować ręce?
13.12.2013

Choć włoski na rękach nie są tak widoczne i uciążliwe jak na nogach, warto je usunąć, by zawsze cieszyć się idealnie gładką skórą... Poniżej, prezentujemy sposoby na skuteczną depilację rąk oraz na walkę z ewentualnymi podrażnieniami.

Dlaczego warto depilować ręce?

Niestety, ale pokryte nieestetycznym futrem ręce nie są sexy! Oczywiście, nie chodzi nam o delikatny, prawie niezauważalny meszek, ale prawdziwą dżunglę... W takich sytuacjach depilacja to konieczność, a nawet kobiecy obowiązek. Pamiętaj jednak, że rzadkie, blond włoski są do przyjęcia, a niektórzy faceci uznają je za całkiem słodkie. Jeśli zaczniesz je usuwać, istnieje ryzyko, że odrosną grubsze i ciemniejsze.

 

 

 

 

 

candice

Najlepsze metody depilacji rąk:

Maszynka

Przed rozpoczęciem golenia zmiękcz skórę ciepłą wodą i żelem pod prysznic. Odczekaj kilka minut i przystąp do dzieła. Nie przesuwaj wielokrotnie maszynki po tym samym fragmencie skóry. Wydepilowane ręce polej letnim strumieniem wody i delikatnie osusz ręcznikiem – nie pocieraj! Na koniec wetrzyj w nie łagodzący balsam. Maszynkę zmieniaj co 2 - 3 golenia. Inaczej, stępione ostrza będą kaleczyć skórę.

Krem do depilacji

Kremy depilujące powodują rozpuszczenie się łodygi włosa, nie niszcząc niestety jego korzenia. Zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia, dzięki czemu skóra po zabiegu jest miękka oraz gładka. Przestrzegaj instrukcji producenta dołączonej do kosmetyku i nie przedłużaj czasu działania preparatu na skórze. Przed depilacją nowym kremem, warto wcześniej zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, na nadgarstku.

candice

Depilacja woskiem

 

Mamy dobrą wiadomość - depilacja rąk woskiem jest mniej bolesna niż depilacja nóg. Polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami, zimnym lub ciepłym woskiem. Po zabiegu włoski odrastają wolniej i są słabsze. Niestety, metoda ta czasami powoduje zapalenie mieszków włosowych w postaci czerwonych krostek.

Depilator elektryczny

 

Wyrywa włoski wraz z cebulkami, a odrastają one słabsze i jaśniejsze. Metoda bardzo skuteczna, ale i bolesna. Na szczęście, z każdą kolejną depilacją zabieg boli mniej, a już na pewno, jeśli masz wprawę w dziedzinie nóg.

 

Elektroliza

Ta metoda wykorzystuje działanie prądu elektrycznego, który częściowo lub całkowicie niszczy mieszek włosowy. Elektroliza jest czasochłonna i kosztowna, ponieważ jedno wkłucie igły unicestwia tylko jeden włosek. Po zabiegu powstaje strupek, który znika po kilku dniach. By osiągnąć zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć. Przeciwwskazaniami do elektrolizy są: choroby tarczycy, rozrusznik serca, ciąża.

Depilacja laserowa

Najlepiej przeprowadzać ją u doświadczonego dermatologa. Przy pierwszej depilacji laserowej zniszczeniu ulegają tylko włosy w fazie wzrostu, więc zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, tym lepszy oraz szybszy efekt depilacji. Poddanej działaniu lasera skóry nie można wystawiać na promienie słoneczne.

Triki i pułapki:

- Aby sprawić skórze ulgę po zabiegu, przyłóż do niej kostki lodu owinięte w bawełnianą chusteczkę.

- Przed depilacją woskiem posyp skórę talkiem. Dzięki temu, do plastra przykleją się tylko włoski, a skóra nie będzie ulegała podrażnieniom.

- Pamiętaj, aby codziennie smarować skórę rąk balsamem nawilżającym. Dzięki temu opóźnisz odrastanie włosków.

- Wyjątkowo wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę rąk powinno się depilować łagodnymi preparatami,

- Jeśli masz rzadkie i ciemne włoski na rękach, najpierw możesz spróbować je rozjaśnić, np. przy pomocy specjalnego rozjaśniacza. Niestety ten nie poradzi sobie z bardzo ciemnym owłosieniem.

Polecane wideo

Komentarze (113)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 12:26
Parę wizyt u kosmetyczki na wosk i włoski są jaśniejsze, słabsze i mniej widoczne. Warto.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2013 20:43
Ja tam mam czarne włosy i bardzo jasną cerę, więc "nie ma zmiłuj", depiluję ręce, nogi, uda, wąsik... eh, przej*bane mam :D
zobacz odpowiedzi (1)
miolka (Ocena: 5) 14.12.2013 14:20
ja depiluję od kiedy się pojawiły, teraz robię to raz w miesiacu depilatorem bo już nie rosną, zostało z nich jakieś 10%, nie miałam i nie mam krostek - często robię suchy peeling i nakładam krem nawilżający, nie wyobrażam sobie mieć wlosy na rękach i założyć sukienkę
odpowiedz
ja... (Ocena: 5) 14.12.2013 14:15
To wszystko jest chore. Robicie dziewczynom kompleksy. Lansowane są nierealne kobiety, a później mężczyźnie tego od nas wymagają. Wystarczy owłosienie, jakaś blizna, zły kolor skóry, czy tym podobne i już jesteśmy potępione (na szczęście istnieje jeszcze jakiś procent facetów normalnych - niestety na wymarciu) Same też nie jesteśmy lepsze. Najchętniej na siebie plujemy, wmawiamy sobie brzydotę, brak inteligencji czy zachowania higieny , podczas gdy to nie ma najmniejszego znaczenia. Włosy maja to do siebie, że spełniają jakąś funkcję. Zaraz pewnie zostanę skrytykowana i uznana za osobę zacofaną, ale uważam, że nie należy przesadzać. Ja osobiście rąk nie depiluje, zrobiłam to kilka razy w życiu, ale czułam się dziwnie. Resztę golę/depiluję z wymogów społeczeństwa lub mojego pojęcia higieny. Bodajże w średniowieczu modne było wyrywanie sobie włosów z głowy aby mieć wyższe czoło - za tą modą też byście podążyły?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2013 12:12
wolę mieć futro, niż kłujące włoski
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie