Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Melancholia, Dziewczyny z drużyny V, Kapitan Ameryka)

Przedstawiamy propozycje poszczególnych stacji telewizyjnych na piątkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Melancholia, Dziewczyny z drużyny V, Kapitan Ameryka)
18.10.2013

TVP 2, 20:05, Barwy Szczęścia, odc. 990

Ksenia wywierana na Zuzę presję w sprawie zwrotu długu. Aby zdobyć pieniądze, dziewczynka zatrudnia się do pomocy w pubie Kostka. Niewielka kwota, którą udaje jej się zarobić, wyprowadza Ksenię z równowagi. Chowański pociesza załamaną zachowaniem Roberta Martę. Wyznaje jej miłość. Alek denerwuje się przed ogłoszeniem wyników konkursu na stypendium w Berlinie. Urządza Iwonie scenę zazdrości. Krystyna podsyca we Fryderyku niepokój o przyszłość Marii. Antonia jest zła na Struzika, że daje sobą manipulować.

TVP 2, 20:45, Rodzinka.pl, odc. 117,118

Boscy stawiają czoła wydatkom związanym z rozpoczęciem roku szkolnego. Muszą kupić dzieciom podręczniki i artykuły szkolne. Natalia podejmuje kolejną próbę przekonania rodziny do eksperymentów kulinarnych. Próbuje zachęcić synów do jedzenia warzyw. Rodzice chcą zapisać chłopców na zajęcia pozalekcyjne. Okazuje się to rzeczą wręcz niewykonalną. Trudno zaplanować cokolwiek, gdy każde dziecko chce chodzić na zajęcia w terminach nieodpowiadających pozostałym domownikom. Boski okazuje się twardym negocjatorem. Marek i Ludwik radzą Kacprowi, kiedy zapytać dziewczynę o `chodzenie`. Natalia stara się być nowoczesna, próbuje zaimponować synom. Ludwik próbuje racjonalizować swoje skąpstwo przy kupnie kwiatów dla Natalii. Tomek przychodzi głodny z kolacji z Magdą, która zamówiła najdroższe potrawy w menu.

TVN 7, 20:00, Dziewczyny z drużyny V: Walcz do końca, komedia

Pewnej siebie kapitan szkolnej grupy cheerleaderek Linie Cruz wydaje się, że nic nie może zburzyć panującego w jej życiu ładu. Wszystko się zmienia, gdy owdowiała matka ponownie wychodzi za mąż, a po ślubie razem przeprowadzają się do nowego domu. Lina trafia więc na drugi koniec Los Angeles, do snobistycznego Malibu. W szkole czuje się wyobcowana, tęskni za przyjaciółmi, drużyną i treningami. Postanawia reaktywować ekipę cheerleaderek.

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

TVN, 20:00, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, film sf

Rok 1940. Powodowany patriotyzmem student Steve Rogers stara się zaciągnąć do amerykańskiej armii. Jego podanie zostaje odrzucone ze względu na niezbyt dobry stan zdrowia młodego człowieka. W zamian otrzymuje propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie rządowym mającym na celu stworzenie żołnierza do zadań specjalnych. Steve przyjmuje wyzwanie i zmienia się w Kapitana Amerykę. Jako superbohater zostaje skierowany do walki z nazistami. Po wojnie jego największym wrogiem zostaje Red Skull, przywódca złowrogiej organizacji o nazwie Hydra.

TVP Kultura, 20:20, Melancholia, film SF

Justine wychodzi za mąż za Michaela. Uroczystość weselna odbywa się w luksusowej rezydencji należącej do siostry panny młodej, Claire i jej męża Johna. Justine męczy przebywanie wśród gości. Młoda kobieta cierpi na depresję, która nasila się podczas przyjęcia. Nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom małżonka, rodziny i gości. Niepokojem napawa ją zmierzająca w kierunku Ziemi planeta o nazwie Melancholia. Kilka dni po weselu Justine ponownie trafia do domu siostry. W miarę zbliżania się do Ziemi Melancholii kobieta odzyskuje spokój.

Polsat, 22:00, Zdarzenie, thriller

Fala samobójstw ogarnia kolejne miejscowości w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nikt nie potrafi wytłumaczyć przyczyn takiego zachowania ludzi. Pojawiają się informacje o atakach terrorystycznych, próbach z bronią chemiczną, ociepleniu klimatu, przybyszach z kosmosu. Ludzie uciekają z zagrożonych miejsc. Elliot Moore, fizyk zamieszkały w Filadelfii, jest przekonany, że wydarzenia mają związek ze zmianami w przyrodzie, które obserwuje od pewnego czasu. Postanawia ratować najbliższych. Wyrusza w drogę z żoną, przyjacielem i jego córką.

joan hex

TVN, 22:40, Jonah Hex, film sensacyjny

Jonah Hex jest siejącym postrach na Dzikim Zachodzie łowcą nagród. Aby nie pójść do więzienia, podejmuje się trudnego zadania. Ma wytropić i zatrzymać Quentina Turnbulla, niebezpiecznego wywrotowca, który zbiera armię i pragnie dokonać secesji. Sprawa ma też dla niego wymiar osobisty - Turnbull jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziny. Jeżeli Hexowi uda się go zgładzić, będzie mógł rozpocząć spokojne życie z piękną Lilą u boku.

TVP 1, 23:45, Doom, film SF

W stacji badawczej Olduvai na Marsie zostaje uwolniony wirus, który uśmierca załogę. Łączność z Ziemią zostaje zerwana, a docierające na nią strzępy wiadomości wywołują panikę. Zarządzony zostaje piąty stopień kwarantanny. Na teren stacji zostaje wysłany oddział specjalny pod dowództwem Johna Grimma. W zakamarkach tuneli i korytarzach bazy czyhają na jego ludzi stworzenia niebezpieczniejsze od wszystkich, z którymi mieli do czynienia.

Polsat, 00:00, Straż dzienna, horror

Świat jest areną zmagań między Światłem a Mrokiem. Anton Gorodecki, który należy do straży strzegącej Moskwy przed demonami, dostaje się w środek konfliktu. Jego syn, nastoletni Jegor, trafia w szeregi sił Mroku, a ukochana Swietłana zostaje uznana nadzieją sił Światła. Anton zostaje oskarżony o morderstwo, musi uciekać. Konfrontacja Jegora ze Swietłaną jest nieuchronna. Jedynym sposobem zapobieżenia katastrofie jest odnalezienie starożytnej Kredy Losu, która zaginęła przed setkami lat.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo