Filmowy przewodnik weekendowy (Dziewczyna z przedmieścia, Notting Hill, Wycieczka na studia)

Co stacje telewizyjne proponują na ten weekend?
Filmowy przewodnik weekendowy (Dziewczyna z przedmieścia, Notting Hill, Wycieczka na studia)
24.08.2013

Sobota, TVN, 20:00, Dziewczyna z przedmieścia, komedia romantyczna

Młoda i atrakcyjna Brett pracuje w małym nowojorskim wydawnictwie. Dokłada starań, licząc na awans, który zapoczątkuje jej w karierę. Niebawem poznaje wpływowego, zamożnego Archiego Knoxa, będącego legendą w branży wydawniczej. Mimo dzielącej ich różnicy wieku nawiązują romans. Brett jest urzeczona obyciem, klasą i szarmancką postawą starszego mężczyzny. Na przeszkodzie związku staje przeszłość Archiego - jego wielokrotny ożenek, niemal obca ojcu córka, liczne miłosne podboje oraz skrywany przed światem alkoholizm.

Sobota, TVP 1, 20:25, Transporter III, film sensacyjny

Były komandos, a obecnie kurier do zadań specjalnych, Frank Martin, otrzymuje najtrudniejsze zlecenie w dotychczasowej karierze. Człowiek nazwiskiem Johnson powierza mu nietypową przesyłkę, którą okazuje się Walentyna, córka ważnego ukraińskiego urzędnika. Zadaniem Franka jest bezpiecznie przewieźć ją z Marsylii do Odessy, nie zadając przy tym zbędnych pytań. Kurier wyrusza w pełną zaskakujących zdarzeń podróż, która obfitować będzie w pościgi oraz starcia z gangsterami.

Notting Hill

Sobota, Cinemax, 20:10, Jak zakochani, dramat obyczajowy 

Mieszkająca w Tokio studentka Akiko zarabia na życie jako luksusowa call girl. Pewnego wieczoru jednym z jej klientów zostaje starszy profesor, który jednak bardziej niż seksem zainteresowany jest wspólnym gotowaniem, rozmową i słuchaniem muzyki. Między obojgiem zawiązuje się silna więź. Zagubiona w mieście dziewczyna znajduje w mężczyźnie opiekuna. Zazdrosny chłopak Akiko, Noriaki, staje na drodze relacji studentki z profesorem.

Sobota, TVN, 22:05, Sobota, Notting Hill, komedia romantyczna 

William Thacker mieszka w modnej londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Prowadzi księgarnię. Pewnego dnia pojawia się w niej hollywoodzka gwiazda Anna Scott, która kręci w Londynie zdjęcia do najnowszego filmu. Podekscytowany spotkaniem William, wracając z zakupów z kubkami pełnymi soku pomarańczowego, zderza się z aktorką na zakręcie ulicy. Mężczyzna zaprasza Annę do siebie, by mogła się umyć. Ku jego zaskoczeniu ta przyjmuje zaproszenie, a na pożegnanie całuje go. Kilka dni później gwiazda próbuje skontaktować się z Williamem.

Wycieczka na studia

Niedziela, Cinemax, 20:00, Imię, komedia 

Vincent jest odnoszącym sukcesy czterdziestoparolatkiem, związanym z piękną, młodszą od niego Anną. Para oczekuje narodzin pierwszego potomka. Gdy na kolacji u szwagra Vincent zdradza imię swojego dziecka najbliższym, wybucha rodzinna kłótnia, w trakcie której wychodzą na jaw wzajemne urazy i głęboko skrywane tajemnice.

Niedziela, TVP 1, 20:25, Wycieczka na studia, komedia

W życiu Melanie Porter szykują się duże zmiany. Absolwentka liceum stoi przed trudnym wyborem odpowiedniego college`u. W tym celu postanawia wybrać się z przyjaciółkami w pierwszą samodzielną podróż po kraju, która ma być startem w dorosłość i przygodą życia. Plany Melanie krzyżuje jednak nadopiekuńczy ojciec, z zawodu policjant, który ma już dla niej gotowy scenariusz na kilka najbliższych lat. Sprzeciw nie wchodzi w rachubę. Zamiast na wyprawę z koleżankami Melanie uda się na wycieczkę w towarzystwie taty.

Poważny człowiek

Niedziela, TVP Kultura, 20:50, Poważny człowiek, dramat obyczajowy 

Amerykańska prowincja, lata 60. XX w. Żyd Larry Gopnik prowadzi spokojne i uregulowane życie. Jest nauczycielem akademickim, mieszka w sympatycznej okolicy z żoną i dorastającymi dziećmi. Pewnego dnia wszystko się zmienia, a na Larry`ego zaczyna spadać jedno nieszczęście po drugim. Żona oświadcza, że ma romans z jego najlepszym przyjacielem, dzieci sprawiają coraz większe kłopoty, bezrobotny brat wprowadza się do jego domu, a kariera naukowa wisi na włosku. Z pomocą trzech rabinów Larry próbuje zrozumieć, dlaczego to wszystko go spotyka.

Niedziela, TVP 1, 01:50, Bajland, czarna komedia

Jan Rydel jest bogatym człowiekiem, ale majątek zdobył nie całkiem legalnie. Nie ukrywa tego faktu przed wyborcami, startując w wyborach prezydenckich. Przedstawia siebie jako zawodowego kłamcę. Sprawia chwilami wrażenie wariata, lecz przoduje w przedwyborczych rankingach. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. W specjalnym oświadczeniu wycofuje się z udziału w wyborach, postanawiając rozdać mieszkania wybudowane na potrzeby kampanii. Problem w tym, jak odróżnić naprawdę potrzebujących od hochsztaplerów.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo